Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z16XER Spadki mocy, lekkie szarpani

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XER Spadki mocy, lekkie szarpani

Postprzez raider87 » 27 kwi 2016, o 13:20

Witam,

Samochód ma około 60 000 przebiegu więc niedużo. Silnik pracuje (głównie) na niskich obrotach strasznie nierówno, są lekko wyczuwalne szarpnięcia, a zdąża się że mocno szarpnie tak jakby na moment jeden wtryskiwacz przerywał. Kilka miesięcy temu zdarzyło się że całkiem samochód pracował jakby nie działał wtryskiwacz ale w drodze do domu "zaskoczył" i tak do dzisiaj już tylko zdarzają się te szepnięcia.
Podejrzewam j/w wtryskiwacz ale jest jakiś sposób na zdiagnozowanie który to będzie skoro teoretycznie auto działa ok? Boję się, ze podjadę do serwisu i wymienią na świętego spokoju wszystkie skoro u nich będą działać i będzie po problemie, a dla mnie większy koszt...
No chyba, że to może być coś innego?
raider87
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 14:36
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Z16XER Spadki mocy, lekkie szarpani

Postprzez MISIEK13111981 » 27 kwi 2016, o 16:24

Błędów nie wywala żadnych? Jeździć puki coś nie wyskoczy, bo inaczej nie wiadomo czego szukać. Możliwe że to cewka. Ja jeżdżąc przez dwa lata miałem kilka sytuacji gdzie auto poszarpywało, aż w końcu przyszedł ten dzień i rano auto nie chciało jechać i wywaliło błąd wypadania zapłonu.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XER Spadki mocy, lekkie szarpani

Postprzez raider87 » 28 kwi 2016, o 07:17

Wywalał do tej pory ten błąd: viewtopic.php?f=16&t=2995
ale od czasu ostatniego skasowania na razie cisza (2 tygodnie), a normalnie do tej pory już by wyskoczył.
raider87
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 14:36
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.