Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Przeraźliwy dźwięk z komory silnika.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Przeraźliwy dźwięk z komory silnika.

Postprzez bartosz92 » 20 maja 2016, o 18:44

Heja!

Jakoż iż nowy na forum, jak i świeży posiadacz Astrolota serdecznie wszystkich witam i wciskam się w progi! :)

Kupiłem Astre H 1.4 SXI

Szukałem na forum, niestety nie znalazłem podobnego problemu co ja mam.

Po odpaleniu samochodu, z komory silnika wydobywa się dziwny dźwięk. Jakby jakieś łożysko było przytarte czy coś.

Na tą okazję machnąłem filma:

https://youtu.be/QTonT-a27mk

Rolka to nie będzie, gdyż przy dodawaniu gazu, dźwięk nie zmienia się. Po wyłączeniu samochodu przez sekundę, dwie jest jeszcze ten przeraźliwy dźwięk.

Druga sprawa, wypedałowałem sobie błędy, gdyż świeci mi kontrolka emisji spalin. Auto jeździ, nic się nie dzieje, ale denerwuje.

01410d
13658
13601
13604

Z tego co wyczytałem, jest problem coś z zapłonem?

PS: Byłem sceptycznie nastawiony do Opla, ale fakt faktem układ jezdny mnie bardzo zaskoczył. Jeździ się na prawdę przyjemnie. :)

Pozdrawiam B. :)
bartosz92
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 18:30
Lokalizacja: Edinburgh
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Przeraźliwy dźwięk z komory silnika.

Postprzez toldik » 21 maja 2016, o 18:46

Wydaje mi się, że dźwięk (na tym filmiku od 26 do 28 sekundy) to silnik pompy wspomagania.
Pompę masz przy ścianie grodziowej po prawej stronie (pasażera), nad przekładnią kierowniczą.

Pzdr.
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Przeraźliwy dźwięk z komory silnika.

Postprzez bartosz92 » 22 maja 2016, o 02:18

Dziekuje bardzo za odpowiedz :)

W Angliku jest po przeciwnej stronie?

Faktycznie, jak krece kierownica jest roznica w dzwieku.


Rozumiem, ze chodzi o pompe wspomagania kierownicy? Wspomaganie chodzi bez problemu, az sie dziwie ze tak lekko w porownaniu z innymi samochodami. Ale jezeli przyciera sie lozysko to w sumie nadal bedzie dobrze chodzic, az kleknie calkiem?

Pozdrawiam B :)

Edit: Robilem test, chyba masz racje, jak wylaczam auto, to przez ta sekunde co jeszcze to wyje, wspomaganie chodzi. Czyli moze to byc to.

Wybaczcie za brak pl znakow.
bartosz92
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 18:30
Lokalizacja: Edinburgh
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Przeraźliwy dźwięk z komory silnika.

Postprzez toldik » 22 maja 2016, o 10:16

Tak w wersji angielskiej będzie po przeciwnej stronie tak jak na zdjęciu z załącznika (tutaj silnik 1.8 i widać korek od zbiorniczka pompy wspomagania - zaznaczone strzałką - tutaj pompa ZF (były też TRW).

Jeszcze żeby być pewnym czy to na pewno pompa, połóż rękę na pracującym silniku na na tez zbiorniczek lub jeszcze niżej na samą obudowę pompy - u Ciebie powinny być wyczuwalne małe "wibracje" od tych łożysk, ktoś inny w tym samym czasie niech zgasi silnik będziesz wtedy namacalnie czuł czy to pompa.

Zobacz czy masz odpowiednią ilość płynu w tym zbiorniczku uzupełnij jeśli będzie brakować.
Przy pompie ZF na zbiorniczku masz kreski MIN i MAX.
Przy pompie TRW po odkręceniu korka będziesz miał "taki mały bagnecik" od spodu korka, zobacz czy poziom płynu do niego sięga.
I jak wygląda sam płyn, powinien być koloru zielonego, czysty klarowny bez zabrudzeń. Możesz odciągnąć np. strzykawką żeby skontrolować.

Dopuszczalne jest, że słychać pracę pompy, jednak u Ciebie wg filmiku jest już za głośno.
Trudno wyrokować, jeśli to szum łożysk kiedy padną, ale lepiej nie będzie ( tam są dwa łożyska).
Możesz kupić używkę - tylko to trochę loteria czy trafisz na sprawną sztukę, chociaż gwarancję rozruchową sprzedający raczej dają.
Możesz oddać swoją a kupić pompę po regeneracji.
lub sam spróbować ją reanimować ale trzeba mieć trochę zacięcia, umiejętności i niezbędne narzędzia, pomogą może poniższe linki:

http://forum.samnaprawiam.com/naprawa-p ... -vt536.htm
http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2740

Powodzenia
Pzdr.
Załączniki
aaa.jpg
aaa.jpg (63.07 KiB) Przeglądane 10859 razy
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Przeraźliwy dźwięk z komory silnika.

Postprzez bartosz92 » 22 maja 2016, o 20:10

Heja,

Potwierdzam, są drgania właśnie na tej pompie w rytm "buczenia". Przy zgaszeniu samochodu tak samo. Także na pewno jest to pompa, a nie jak mi mechanik powiedział "rolka". Sprawdziłem stan płynu, mam pompę TRW z "bagnecikiem" - jest OK.

Kolor ciężko mi stwierdzić, muszę załatwić strzykawkę. :D

Myślę, że kupię używaną z jakąś gwarancją - koszt to około 40-70 funtów, a z tą uszkodzona pompą sam się pobawię. :)

Coś takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-ASTR ... 2044932897

Niestety nie mam kanału więc raczej będę musiał udać się do mechanika.

Czy te pompy TRW się jakoś różnią? Czy to jedno i to samo po prostu Astra H 1.4 TRW?

Co do płynu, wyczytałem, że powinien być do elektrohydraulicznego układu wspomagania kolor zielony.

http://www.opel-sklep.com/pl/p/Olej-ply ... EL-GM/1207 Będzie OK ?

Dziękuję toldik za rozwiązanie jednego problemu! :)
bartosz92
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 18:30
Lokalizacja: Edinburgh
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Przeraźliwy dźwięk z komory silnika.

Postprzez toldik » 23 maja 2016, o 09:26

Na pompie powinna być naklejka z oznaczeniem, na tej podlinkowanej przez Ciebie akurat ta naklejka jest zasłonięta - na załączniku widać gdzie jest.
Najlepiej kup taką samą będziesz miał pewność, że będzie pasować - instalacja plug&play :)

Wersja angielska od EU może się różnić długością przewodów ewentualnie mocowaniem - ale nie jestem pewny.

Co do płynu ten zaproponowany przez Ciebie jest jak najbardziej ok, to oplowski oryginał.
Taniej o połowę możesz też kupić płyn FEBI Bistein nr 06161, on spełnia normy oplowskie.

Daj znać jak będziesz po naprawie :)

Pozdrawiam.
Załączniki
pmp.jpg
pmp.jpg (60.4 KiB) Przeglądane 10835 razy
toldik
Starszy kierowca
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 maja 2016, o 18:31
Lokalizacja: Piaseczno
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Przeraźliwy dźwięk z komory silnika.

Postprzez bartosz92 » 2 cze 2016, o 22:34

Heja :)

Jestem po naprawie, okazało się, że mój mechanik miał taką astrę na części.

Przerzucił pompę, w końcu nastała cisza! :)

Po podniesieniu auta, okazało się, że tłumik przepuszczał, wymieniłem również na nowy. Co się z tym wiązało? Zgasła kontrolka emisji spalin. Sonda lambda pokazywała błąd przez ten właśnie tłumik.

Cała impreza kosztowała mnie 210 funtów. :)

Dzięki bardzo za pomoc!

Mam jeszcze jeden problem, ale chyba lepiej będzie, jak opiszę go w innym wątku. :)
bartosz92
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 18:30
Lokalizacja: Edinburgh
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.