Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1,4 XEP utrata mocy, brak błedów.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: 1,4 XEP utrata mocy, brak błedów.

Postprzez rynio18 » 29 sie 2016, o 18:47

[quote="elvisp133"]Problem wydaje się rozwiązany.
Dziś wymieniłem chłodnicę klimatyzacji, która jak się okazało, była w opłakanym stanie.
Sprawność samochodu mocno się poprawiła, tylko jeszcze nie miałem okazji przegonić Asi na dłuższej trasie.
Generalnie jest dużo lepiej. Swoją drogą, nie spodziewałem się, że chłodnica klimatyzacji może mieć aż tak duży wpływ na moc samochodu.


elvisp133
Czy zanim wymieniłeś chłodnicę klimy to auto było słabe na wyłączonej klimie? Czy dostawało odczuwalnego muła po włączeniu klimy?
rynio18
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 sie 2016, o 14:01
Lokalizacja: Bolesławiec
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: 1,4 XEP utrata mocy, brak błedów.

Postprzez elvisp133 » 30 sie 2016, o 14:22

Jak już wcześniej napisałem, z klimy korzystam raczej rzadko, wręcz okazjonalnie (zimą może trochę więcej), a więc mułował nawet na wyłączonej. Wcześniej, powiedzmy na początku lipca, wracając z trasy włączyłem klimatyzację. Momentalnie zauważyłem odczuwalny spadek mocy. Mimo, iż po krótkiej chwili wyłączyłem klimę, miałem wrażenie, że owy spadek mocy nadal się utrzymywał. Tak to mniej więcej wyglądało.
elvisp133
Starszy kierowca
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 10:31
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: 1,4 XEP utrata mocy, brak błedów.

Postprzez rynio18 » 30 sie 2016, o 19:50

Dlaczego pytam - u mnie sytuacja jest bardzo podobna. Zastanawiam się jak chłodnica klimy może mieć wpływ na moc auta... Czy może to ktoś wyjaśnić?

Elvisp133 - co wskazywało, że twoja chlodniczka klimy jest w ''opłakanym stanie" ?
rynio18
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 sie 2016, o 14:01
Lokalizacja: Bolesławiec
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: 1,4 XEP utrata mocy, brak błedów.

Postprzez elvisp133 » 30 sie 2016, o 21:12

Gdy włączałem klimę, to wydawało mi się, że działa jakoś słabo. Później podczas wymiany oleju, gdy samochód był na podnośniku, zauważyłem, że chłodnica klimatyzacji wygląda podejrzanie. Gdy przyjrzałem się z bliska, okazało się, że ma wgniecenie, jakby ktoś przywalił pięścią. Po za tym widoczny był ubytek dolnych warstw użebrowania. (coś jak na drugim zdjęciu tutaj: http://www.motocentrum.pl/poradnik/chlodnice-wody,4 ).
Powiem tak. Wymieniłem chłodnicę, bo i tak prędzej, czy później miałem ją wymienić. Okazało się, że jednak prędzej. Miałem tylko nadzieję, to pomoże na objawy. Też jestem w lekkim szoku.
elvisp133
Starszy kierowca
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 10:31
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.4 Z14XEP

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.