Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Bład P0011

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Bład P0011

Postprzez krisastrah » 22 paź 2012, o 17:07

Witam otóż moja Astra H 1,6 XER 115KM traci moc czasem zapala się check , byłem w serwisie odczytali błąd P0011 - Mechanika fazowania wlotowego wałka rozrządu poza zakresem (rząd 1), żadnych innych błędów nie ma, i słychać jak się silnik rozgrzeje klekotanie z okolicy wałków nie cały czas ale pojawia się klekot na 1-2 sek i znika i tak w kółko. Pomocy.
krisastrah
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 16:56
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Bład P0011

Postprzez krisastrah » 23 paź 2012, o 18:30

Witam, usterka usunięta w serwisie ponownie potwierdzono usterkę i usunięto z zaworków elektromagnetycznych sitka - zalecenie serwisu - akcja OPLA była na te usterkę, teraz jest już ok samochód odzyskał moc, klekotanie ustało. Jeżeli będzie się to powtarzać do wymiany będzie koło wałka rozrządu bo ma one w sobie jakiś regulator czy nastawnik i jeżeli będzie utrata mocy bądź (i) klekotanie będzie to oznaka zużycia takiego koła. Pozdrawiam.
krisastrah
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 16:56
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Bład P0011

Postprzez piotr-dymkowski » 15 kwi 2014, o 22:36

Witam!!!
Jakiś czas temu zauważyłem wyciek z silnika od strony rozrządu. Mechanik ustalił ze to zimering, więc wymienił. Od momentu wymiany simeringu zaczęła mi się świecic kontrolka serwis (samochód z kluczykiem) i wyskakuje mi błąd P 0011-66 czujniki wałka rozrządu są sprawne, czy może to być problem z źle ustawionymi wałkami rozrządu lub wałem korbowym. Proszę o odpowiedź i jak jest możliwość odczytanie dokładne błędu. Samochód rozpędza się do 120 km i dalej nie chce iść:( Opel Astra Kombi 1.6 xer 115 KM 2008,
piotr-dymkowski
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 cze 2012, o 21:22
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Bład P0011

Postprzez _mefius_ » 2 lis 2015, o 10:26

Odświeżam temat.
Wymieniłem rozrząd w swoim 16XER. Po dwóch dniach zaświeciła się kontrolka serwisu (nie check engine). Podpiąłem kompa i wyszedł błąd: "P0011 - Mechaniczne położ. odniesienia faz wlotowego wałka rozrządu poza zakresem (rząd 1)
(66) - Nie występuje". Kontrolka czasem się zapalała a czasem nie. Spadku mocy czy jakiegoś stukania nie odczułem.
Błąd skasowałem i na tydzień i 300km wszystko było ok. Wczoraj kolejny raz wyskoczyła kontrolka serwisu a dziś już się nie świeci. Błąd ten sam.
Ktoś miał ten problem z sitkami elektrozaworu? Dziwi mnie fakt, że świeci się serwis a nie check engine.
Avatar użytkownika
_mefius_
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 mar 2015, o 07:21
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.