Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wymiana oleju + płukanka z18xer

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wymiana oleju + płukanka z18xer

Postprzez coldmedik » 16 maja 2017, o 16:26

Witam, z góry proszę o wyrozumiałość bo temat był pewnie wałkowany 3287432987542837287 razy, ale przy dzieciaku i pracy jako kurier człowiek na prawdę nie ma czasu wertować internet. Planuję wymianę filtrów, oleju i świec, jak udało mi się znaleźć świece GM FQR8LEU, olej Valvoline Synpower MST 5w30, filtr oleju knecht. I tu pojawia się temat płukanki, nie znalazłem negatywnych opinii na jej temat, a podczas wymiany uszczelki pod deklem było tam trochę piaskowatego nagaru, autku niedługo stuknie 200k, nie mam informacji czy wcześniej takie płukanki było stosowane, i pytanie brzmi czy owego płukania się podjąć? Jeżeli tak to płukanka, wiem że liqui moli z tym że może mi ktoś podać dokładny jej rodzaj/oznaczenie ? Bo z tego co widziałem jest tego kilka. Bardzo proszę o pomoc i ewentualne poprawki

Chyba że Valvoline Engine Flush by się nadało, bo akurat w jednym sklepie z olejem bym zamówił
coldmedik
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23 sie 2016, o 21:29
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.