Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ponowny Problem z Astra, błędy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Problem z Astra, błędy

Postprzez Gosia_astra » 22 mar 2019, o 09:59

Po przejrzeniu auta przez drugiego mechanika... Diagnoza zawoz egr... Jednak sterownik nie był sprawdzany. Podobno są pewni na 100% ponieważ w momencie odpiecia zaworu błąd nie wyskakuje... Teraz moje pytanie zawór mamy kupić sami. Jaki polecacie?
Gosia_astra
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 sty 2019, o 13:56


Re: Problem z Astra, błędy

Postprzez Wigo48 » 22 mar 2019, o 10:51

Gosia błędy wyraźnie wskazują na uszkodzoną cewkę zapłonową i powinnaś zacząć od jej wymiany, lub podmiany na próbę z innego sprawnego opla. Ważna uwaga, błędy nie wyskakują od razu tylko po 50-200 km, więc brak błędu po wymianie pompy nie świadczy o usunięciu usterki. Jeśli auto ma przebieg powyżej 150 tyś należy przeczyścić przepustnicę, sprawdzić szczelność wydechu ( plecionka), przeczyścić EGR, a przede wszystkim przeczyścić kanały w kolektorze ssącym prowadzące do niego. Jeśli mechanik tego nie zrobi, to zapomnij o sprawnym samochodzie, bo to najważniejsze. Ja to też miałem, wszystko przerobiłem i od 7 tyś mam spokój.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z Astra, błędy

Postprzez Gosia_astra » 22 mar 2019, o 11:02

Cewka jest nowa i sprawdzana również inna. Błędy wyskakiwaly najpierw po 400km później po 100km. Tak jak pisałam wyszło że Egr. Teraz dwa dni mam pojeździć bez niego żeby zobaczyć czy coś się pojawi. Mam nadzieję, że to to :(
Gosia_astra
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 sty 2019, o 13:56

Re: Problem z Astra, błędy

Postprzez Gosia_astra » 24 mar 2019, o 13:03

Naszym problemem był egr... Został już założony nowy firmy hella i check zgasl:) . Jazda jest zupełnie inna niż wcześniej.
Gosia_astra
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 sty 2019, o 13:56

Re: Problem z Astra, błędy

Postprzez Gosia_astra » 8 kwi 2019, o 17:45

Witam ponownie :( wymieniony został Egr auto pięknie jeździło... Zrobiło 500 km i znów te same błędy wypadanie zapłonowa... Dodam że było dziś rano wilgotno i zapalil się check na zimnym silniku.auto nadal pięknie jeździ jak wcześniej po wymianie egr.. Może jest ktoś z Łodzi kto by pozwolił podpiąć swoją cewke? :(
Gosia_astra
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 sty 2019, o 13:56

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.