Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

silnik A16XER - kontrolka emisji spalin

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: silnik A16XER - kontrolka emisji spalin

Postprzez czakol1981 » 24 wrz 2023, o 17:18

W ostatnich tygodniach mam problem z wiecznie wyskakującym błędem P0134. Po jego skasowaniu pojawia się on ponownie po kilku dniach. Sonda lambda wymieniona 1 rok temu (sprawdzona obecnie na wszelkie sposoby, na komputerze wskazania prawidłowe), sprawdzony katalizator - bez uszkodzeń, sprawdzony wydech - żadnych ubytków, dziur, korozji, sprawdzony kanał dolotowy - wszystko w porządku. Nie zaobserwowałem żadnego wpływu tego błędu na pracę silnika - spalanie i moc silnika w normie. Sonda - nie jest to oryginał GM. Podsumowując, czy rzeczywiście wymiana sondy na oryginalną zlikwiduje błąd P0134? Bo już nie mam innego pomysłu.
czakol1981
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 lis 2019, o 17:16
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: silnik A16XER - kontrolka emisji spalin

Postprzez czakol1981 » 3 lut 2024, o 17:25

Kontynuując powyższy temat. W ostatnich dniach wymieniłem katalizator (walnięta uszczelka, przepalone wyloty). Sprawdziliśmy jeszcze raz układ wydechowy-brak nieszczelności (wymieniłem profilaktycznie tylko łącznik rury wydechowej-siatka). I co? Po trzech dniach jazdy zaświeciła się kontrolka Check Engine, błąd P0134SE. Sonda lambda nr 1 działa prawidłowo. Jakieś pomysły co dalej robić?
czakol1981
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 lis 2019, o 17:16
Silnik: 1.6 Z16XER

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.