Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Skrzynia - 5 bieg

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Skrzynia - 5 bieg

Postprzez farmer04 » 27 maja 2020, o 19:14

Witam, jestem posiadacze Astry H 1.6 benzyna 2006 r. Problem polega na tym, że gdy zbliżam się do graniczy tak 95-100 km/h zaczyna się jakby takie buczenie/wycie, słyszalne z przodu auta. Gdy wysprzęgle z 5 biegu na luz, problem znika i jest cisza. Ma ktoś jakieś wskazówki to może być tego przyczyna, czy jakieś łożyska w skrzyni czy co? ;) Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi ;)
farmer04
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 mar 2020, o 15:54
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Skrzynia - 5 bieg

Postprzez farmer04 » 11 sie 2020, o 16:04

Ktoś coś? :D
farmer04
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 mar 2020, o 15:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Skrzynia - 5 bieg

Postprzez matizb92 » 3 wrz 2020, o 21:23

Pierwsze co bym zrobił na Twoim miejscu to zlał olej ze skrzyni i zobaczył co się wyleje, czy nie ma opiłków jakichś. U mnie na starej skrzyni wylała się srebrzanka, tyle, że u mnie już nie wchodził 5 bieg w ogóle. Zalej nowy olej i zobaczysz. Przyda się kanał i uszczelka pod miskę oleju a najlepiej silikon wysokotemperaturowy. U mnie po założeniu uszczelki ciekło i musiałem robić wszystko drugi raz ;)
matizb92
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 wrz 2020, o 21:10
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.