Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wyciek oleju / użycie oleju Astra 2005r. Z20LEL

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wyciek oleju / użycie oleju Astra 2005r. Z20LEL

Postprzez Rabittt » 29 wrz 2020, o 20:26

Witam wszystkich
Przekopałem się przez wiele stron i wątków w Internecie i na różnych forach jednak nie znalazłem odpowiedzi i dlatego postanowiłem założyć nowy wątek.
Problem dotyczy Astry z końca 2005r. z silnikiem Z20LEL, przebieg obecnie ~225 000 km prawdopodobnie prawdziwy (ale to nie miejsce i czas na roztrząsanie tego :) )
Zgodnie z tytułem: w aucie "ucieka" olej, częściowo zapewne jest spalany, jak to bywa w tych silnikach, ale cześć ucieka poza silnik i tego właśnie dotyczy moje główne pytanie.
W załączniku zdjęcie podwozia (nie konkretnie mojego samochodu, ale tego samego modelu), na którym zaznaczyłem miejsca, w których widać olej. Czerwoną strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie oleju jest znaczna ilość, pomarańczowymi miejsca gdzie olej jest, ale nie aż tak dużo.
Proszę podpowiedzcie co może być przyczyną wycieków w tych miejscach i jak sobie poradzić z takim problemem.
Jeśli zapomniałem podać jakieś inne informacje to oczywiście uzupełnię.
Od siebie mogę dodać, że w czasie mojego użytkowania tego auta (ponad 2 lata) wykonane zostało uszczelnienie miski olejowej oraz odmy.
Zrobiono także regenerację turbosprężarki, która działała od nowości. Co prawda nie była w stanie krytycznym i jeszcze można było jeździć (z widocznych oznak była niższa moc, błędy turbo w komputerze i olej na turbo), ale wolałem zrobić naprawę za wcześnie a nie za późno.
Zapewne zapytacie ile oleju "ucieka" z samochodu - nie jest to stała ilość, np. niedawno uzupełniałem olej po 2500km (ok. 5000km po wymianie) i dolałem ok. litr. Wcześniej zdarzało się nawet więcej rzędu 0,5-0,6l na 1000km.
Silnik dużo jeździ na LPG, nie katowany, używany średnio w 3-4 dni w tygodniu, tygodniowo średnio 300km, ale zdarza się i 1000km.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi.
Załączniki
olej.jpg
olej.jpg (238.92 KiB) Przeglądane 3499 razy
Rabittt
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 sie 2018, o 22:07
Silnik: 2.0T Z20LEL


Re: Wyciek oleju / użycie oleju Astra 2005r. Z20LEL

Postprzez mirek_smok » 16 paź 2020, o 13:29

Temat do mechanika , w sensie uszczelnienia , ja mam inny silnik ale gówniana uszczelka pod pokrywą się zagina przy montażu a mechanicy mówili pierdoły z cyklu pod głowicą pod miska itp , ale jeden mówił mądrze uszczelnienie silnika zaczynasz od góry i tego się trzymaj .
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 51 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.