Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Olej Astra 2.0 Turbo 170

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Olej Astra 2.0 Turbo 170

Postprzez CL500 » 24 wrz 2013, o 17:02

Witam.
Ostatnio stałem się posiadaczem Astry Turbo, którą sprowadziłem z Niemiec. Obecny stan licznika to 174000km. Ostatnia wymiana oleju wg. książki serwisowej nastąpiła przy 164 000km.
Nie wiem czy to wina mojej wariackiej jazdy, ale zauważyłem, że ubyło trochę oleju. Wg. producenta dopuszczalne jest 0,6l/1000km. Do tej pory lany był 5w30. W książce jest napisane, że taki olej powinien być lany, tym bardziej, że jest turbo.
Jak znajdę czas to chce sprawdzić czy nie ma jakiś wycieków lub czy idzie niebieski dym. Jeśli tak to wymienie olej na 10w40. Co o tym sądzicie?
CL500
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 16:50
Silnik: 2.0T Z20LEL


Re: Olej Astra 2.0 Turbo 170

Postprzez ŁukaszL » 24 wrz 2013, o 19:32

Cześć,
ja mam 1.6, w dłuższych trasach 300-500km wręcz pożera olej, prawdopodobnie wina uszczelniaczy. Na naprawę nie mam w tym momencie funduszy. Na krótkich trasach ubytek minimalny. Jakieś pół roku temu zmieniłem na 10W40, ale jakiś większych zmian nie zauważyłem, oprócz niższej ceny oleju :-D
ŁukaszL
 

Re: Olej Astra 2.0 Turbo 170

Postprzez waldus244 » 18 gru 2013, o 19:24

witam podepnę się pod temat pytanie jest takie ile oleju zużywa 2.0LEL u mnie jest na poziomie 0.6 litra i nie wiem czy to normalne czy pierścienie do wymiany? proszę użytkowników o wypowiedz
waldus244
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 19:18
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Olej Astra 2.0 Turbo 170

Postprzez CL500 » 29 gru 2013, o 12:46

Witam. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie winę ponosi uszczelka pokrywy zaworów:
W październiku wymienili mi uszczelkę jakiejś tam firmy za 60 zł. Mówiłem typowi, żeby kupił jakąś lepszą, żeby nie było problemów: "Tak, tak ja wiem, zamówię z [jakaś firma, chyba na L]" Mówili, że może być pokrywa krzywa.
Dużo nie pojeździłem i z powrotem to samo. Przyjechałem z Niemiec, byłem u innego mechanika, bo wymienił cewkę. Pytam go, czy może bym założył pokrywę z Saaba albo innego Opla(oryginalna pokrywa w ASO ok. 1100zł, na zamówienie z magazynu w Niemczech). On mówi, że jak cieknie to żebym zawiózł, tam gdzie robiłem, (powiedział, że oni jak czegoś nie potrafią naprawić to do niego do zakładu dzwonią). Ej, wymiana uszczelki to nie jest żaden trud, ale nieistotne dla sprawy.
Byłem u nich, wymienili ZA DARMO na niby uszczelkę z Opla za 120zł. Chwilę pojeździłem i dalej ku*wa cieknie. Nie wiem, co zrobić, bo w lutym jadę do pracy do fabryki Mercedesa i nie chcę jechać autobahnem 120km/h. A w dodatku chcę podnieść moc do 200KM. Pozdro
CL500
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 16:50
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Olej Astra 2.0 Turbo 170

Postprzez Hans Klos » 5 sty 2014, o 15:56

Nie wiem czy dałeś sobie radę, ale sprawa jest dosyć prozaiczna. Pod warunkiem, że olej jest widoczny w okolicach pokrywy a nie głowicy. Najcześciej leje sie spod korka, bo jest to mocno niedopracowany element. Uszczelka jest bezmyślnie umieszczona na trzpieniu korka, a nie na pokrowce więc nie ma docisku. Ja mam silnik 2.0 turbo 200 km. i mam ten sam problem. Olej spływa pod listwę cewki i wypływa z boku, potem rantem pokrywy na przód silnika. Oczywiście wygląda to poważniej, bo przód i bok silnika są mokre. Na pierwszy rzut oka wskazuje na uszczelkę pokrywy, ale to tylko korek. Wymiana uszczelki korka pomaga choć nie na długo. Najlepiej znaleźć o wiele większą tak żeby korek wchodził z dużym oporem i to załatwia sprawę.
Hans Klos
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 15:11


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.