Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Skrzynia manualna 6 biegów

Tu możesz się wygadać na dowolny temat ale NIE SPAMUJ!
Regulamin działu
Jeśli swoją przygodę z tym forum zaczynasz od pisania w tym dziale oraz umieszczania linków, szybko się pożegnamy.

Skrzynia manualna 6 biegów

Postprzez radint » 6 maja 2013, o 10:28

Witam Was,

dość dziwny temat podobnie jak moje spostrzeżenia. Zapytanie kierowane do posiadaczy szóstego biegu. Czy wy też zauważyliście, że w zakresie prędkości 110 - 140km/h auto pali więcej (spalanie chwilowe różnica nawet 1l/100km- przy utrzymywaniu stałej prędkości) na biegu 6 niż 5 przy tych prędkościach? W takim wypadku rodzi się pytanie po co ten bieg skoro i tak auto w zakresie najbardziej optymalnych/użytecznych prędkości nie radzi sobie z tym przełożeniem? Motor jak w opisie, buda kombi.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Re: Skrzynia manualna 6 biegów

Postprzez andy17d » 10 maja 2013, o 00:22

Mam 5-cio biegową skrzynię ale mam podobnie tylko w innym zakresie prędkości.
Przykładowo przy 60 km/h bardziej opłaca się jechać na 4-tym biegu niż na 5-tym.

Wracając do Twojej skrzyni, to pewnie stworzono ją z myślą o niemieckich autostradach, gdzie można jechać 180 albo i więcej :)
A na poważnie, to pewnie ktoś nie pomyślał, bo to chyba trochę za słaby silnik do takiej skrzyni.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Skrzynia manualna 6 biegów

Postprzez radint » 10 maja 2013, o 09:30

Niestety też mam takie odczucia, niby montowana w ramach oszczędności, tylko w codziennym użytkowaniu ich nie widać:) prawdę powiedziawszy wcale się tego biegu nie używa:) pewnie przy 125KM i 280Nm już to lepiej współgra, ale nie mam jak porównać, dlatego kiedyś myślałem o chipie na te 280 - 300Nm wtedy zapewne inaczej by to wyglądało. Ale już mi przeszło i olałem sprawę.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.