Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z rozruchem na zimnym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Problem z rozruchem na zimnym silniku

Postprzez kaliope » 25 paź 2014, o 15:41

hmm....mimo wszystko nie widzę związku. Zapchany EGR nie ma kompletnie znaczenia podczas zapalania auta. On daje we znaki przy jeździe przy około 2 tys obrotów kiedy ma sie zamykać a nie może, bo sadza go unieruchamia. Natomiast czujnik podciśnienia na kolektorze ssącym również odgrywa swoją zasadniczą rolę podczas jazdy, podczas załaczania sie turbo, a nie podczas zapalania auta. W każdym CDTi ten czujnik jest totalnie zapchany mazią, sadzą itd. i uwierz mi już za pareset km będzie tak samo zapachany jak teraz przed czyszczeniem. Ja jak kupiłem furkę to czyściłem sobie EGR i boost sensor co jakiś czas bo mi to sprawiało radość i przyjemność a teraz już mi sie nie chcę. Ale wiem, że jakbym go teraz wykręcił to jeden wielki syf na nim by siedział. A żeby nie być gołosłowny, tak wygląda ten czujnik przed każdym czyszczeniu:

Obrazek
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.