Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Metaliczne stukanie, Metaliczny dzwięk silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Metaliczne stukanie, Metaliczny dzwięk silnika

Postprzez kobi24 » 17 paź 2014, o 17:50

Witam.
Jestem posiadaczem Opla Astry H 1.7 cdti 101 km od jakiś 2 miesięcy. Wymieniałem rozrząd (pasek,rolki,napinacz) 3 dni temu i dziś na postoju zaniepokoiły mnie jakieś metaliczne dzwięki wydobywające się z silnika... w momencie jak wróciłem do domu, nie gasząc auta podniosłem maske i odgłos był taki jakbym w silnik wstawił stary budzik... w załączniku dodałem nagrany film który w pełni oddaje ten dzwięk. Chcę zaznaczyć ze wczesniej nie było żadnego takiego stukania, czy może to być spowodowane wymianą rozrządu, możliwe coś się odkręciło jakaś osłonka i stuka metal o metal? Czy jest to poważniejsza uwsterka silnika? Silnik pali normalnie, jezdzi normalnie, żadnego spadku mocy itp itd... mieliście może do czynienia z taką usterką, bądz wiecie może czym może być ona spowodowana? Z góry dziękuje za dzielenie się Waszą opinią i Pozdrawiam.

Link do pobrania Video:
http://www.speedyshare.com/6Vr2v/CAM00895.mp4
kobi24
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 paź 2014, o 17:27
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Metaliczne stukanie, Metaliczny dzwięk silnika

Postprzez sparspar » 22 paź 2014, o 17:13

Coś luźnego tylko jeszcze nie wiem co...
Być może śruba z podładką od rolki tak hasuje - trudno wskazać nie słysząc tego dźwieku w live....
Jedz do mechanika to wykryje skąd ten odgłoś- i po sprawie...
Może jakaś srubka gdzieś wpadła i tak hałasuje albo kapsel po piwie, który wypadł mechanikowi przy robocie- daj znać po wizycie :)
Pozdr
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Metaliczne stukanie, Metaliczny dzwięk silnika

Postprzez kobi24 » 28 paź 2014, o 12:26

popuściła śrubka co trzyma taki płaskowniczek który jest odpowiedzialny za trzymanie tej wierzchniej plastikowej obudowy... zrobiło sie troche luzu i jak silnik chodził to dzwonił metal o metal ;)
kobi24
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 paź 2014, o 17:27
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.