Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

usterka,błąd prosze o pomoc , P0105, P1105

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

usterka,błąd prosze o pomoc , P0105, P1105

Postprzez artus » 30 paź 2014, o 20:47

Witam.Otóż od 3 miesięcy posiadam opel astra 3 gtc 150km wszystko było ok do dziś.A wiec zapaliła mi się kontrolka (silniczek)czyli układ kontroli emisji spalin i paliła się cały czas i zauważyłem tez ze gdy przyspieszałem mocno i tak hamowałem dość ostro to obroty schodziły do 500 i potem wracały na normalny stan i podjechałem do kolesia pod kompa i są błędy tzn P0105 i P1105 i powiedział mi ze są jakieś 2 sensory i jakiś niby jest uszkodzony ale nie wie jaki i usunął mi błąd i drugiego niby nie można było ale kontrolka emisji zgasła po przejechaniu 20 km nagle zapalił mi się kluczyk czyli "check engine" i turbo przestało działać wyłączyłem auto i ponownie uruchomiłem i jest już ok.A wiec jaka może być przyczyna czy to na pewno ten sensor proszę bardzo o pomoc gdyz jestem w Niemczech i nie mam jak tego zrobić w Polsce.
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: usterka,błąd prosze o pomoc

Postprzez artus » 31 paź 2014, o 18:24

nikt nie ma pojecia co to moze byc? prosze o podpowiedz bo ja nie wiem
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: usterka,błąd prosze o pomoc

Postprzez sparspar » 2 lis 2014, o 17:35

Panie Artus nikt nie odpowiadał bo dla niektórych jest to klasyczny przypadek przeładowania turbo.Może wystarczyło pogrzebać w internecie przez kilka godzin i po sprawie. Przyczyn jest z 5 a może 7 i więcej nie ma. Skoro jesteś w Niemczech i nie masz narzędzi to na początek daj Opelkowi ostro popalić(może pomoc- nie zaszkodzi).
A tak poza tym , kiedyś zrobiłem 3000 km - samochód wpadł mi z 10 razy w tryb awaryjny z powodu przycinających się kierownic.(u Ciebie to nie musi być turbo, może wystarczy puknąć w czujnik) Gdybyś znalazł kilka kluczyków to napisz na priv. Podpowiem Ci co jeszcze można zrobić lub sprawdzić bo rozpisywać się tu z powodu turbo nie ma sensu- zwłaszcza , że google to kompendium wiedzy :) . A "forum" jest po to by efektywnie pomagać ,a nie uczyć od podstaw

ps. pod kompem będę dopiero od środy

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: usterka,błąd prosze o pomoc

Postprzez artus » 4 lis 2014, o 19:11

Witam.Otoz mechanik stwierdzil ze jest popsuty jakis sensor sa niby dwa ale jeden z nich nie dziala jutro ma go zamontowac i sprawdzic czy wszystko ok:) wie ktos moze jaki sensor? bo nie wszystkie nazwy po niemiecku potrafie:) mi sie zdaje ze moze byc czasami map sensor a jak wam?
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: usterka,błąd prosze o pomoc

Postprzez sparspar » 5 lis 2014, o 16:12

wystarczy zdjęcie:)
Załączniki
map.jpg
no comment
map.jpg (48.73 KiB) Przeglądane 13299 razy
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: usterka,błąd prosze o pomoc

Postprzez artus » 5 lis 2014, o 21:45

Witam.Otoz mi na komputerze wyswietlało blad 110552 i 0105252 i powiedzial ze jest to sensor tylko nie wie ktory bo sa 2 ale dzisiaj sprawdzil i byl to ten co jest po prawej na zdjeciu i mi go wymienil co prawda jak przyjechalem do domu zadowolony ze auto dziala ale popatrzalem na czujnik i byl tak zabrudzony ze nie bylo nic widac na tej koncowce i pewnie wystarczylo go tylko wyczyscic ale co tam to tylko niemcy no i co do kosztow wziol 130 euro powiedzial ze czujnik 90 euro reszta robocizna.i co powiesz na to?:)
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: usterka,błąd prosze o pomoc

Postprzez sparspar » 6 lis 2014, o 16:21

artus napisał(a):i co powiesz na to?:)



Niech pomyśle...
Załóżmy, że nie znam się na mechanice a z moim samochodem dzieje się coś niedobrego (np. szarpie , telepie, brak mocy itd.) to nie zakładałbym wątku "Proszę o pomoc", "Pomóżcie bo nie mam sił","Co to może być" itp.
Po co mi zakładać taki wątek? skoro nie znam się. Ja pojechałbym do mechanika i po problemie.
Myślałem, że Ty chcesz sam do tego podejść i spróbować usunąć usterkę(tak jak pisałeś może czyszczenie pomogłoby). Dlatego czekałem jak odezwiesz się na priv. i pytałem czy masz jakieś narzędzia. A Ty pojechałeś do mechanika i zapłaciłeś 130 euro. Spoko, cena przyzwoita jak na Niemcy...oczywiście jeżeli Ty zarabiasz w euro :)

ps. podążaj za czujnikiem , może jeszcze wypadałoby "coś" wyczyścić- lepiej zapobiegać..
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: usterka,błąd prosze o pomoc , P0105, P1105

Postprzez artus » 6 lis 2014, o 20:07

Chciałem sam zrobić tzn każdy by tak chciał ale teraz w tych autach nowych jest tyle czujników ze można szukać cały rok bez kompa jeżeli wiedziałbym gdzie on sie np znajduje to wiadomo ze bym to zrobił kiedyś robiłem sam takie rzeczy ale w starszych autach a teraz za dużo komplikacji.ps dzięki za wszystko widać ze znasz sie na astrach:) Jeszcze jedno pytanko jeżeli mógłbyś poradzić "co jeszcze mógłbym wyczyścić? Dziękuje za wszystko jeszcze raz:)
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: usterka,błąd prosze o pomoc , P0105, P1105

Postprzez sparspar » 7 lis 2014, o 17:10

Nieprawda, że znam się na Astrach, bo "co to znaczy?"- Nic!. Wystarczy znać się na mechanice+elektronika (tzw. Mechatronika)
Czy to będzie Volvo ,Opel czy BMW to błąd P0105 będzie oznaczać Map sensor i tyle....a ja mam Opla i dlatego tu jestem. W przyszłym roku być może kupię mercedesa E :).... "wtedy też ktoś napisze na forum merca, że znam się na mercedesach a ja mu odpowiem , że znam się na mechanice. Dlatego uważam, że przesadzasz odnośnie ilości czujników i komplikacji w autach. Znam dużo osób co myśli i mówi tak samo jak Ty, a co najgorsze to, że nie mogę ich przegadać i Oni swoje a ja swoje....a rzeczywistość jest po mojej stronie :)
Także, nie bać się eksperymentów z autem...
ps. a co do czyszczenia elementów silnika- to wysil się dowiedzieć co warto przeczyścić skoro grzebałeś przy autach i tyle..... a wtedy będę mógł Ci pomòc
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 7 lis 2014, o 23:44 przez sparspar, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Problem rozwiązany.....dalsze rozpisywanie sie to juz w innym dziale
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.