Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

silnik się nagrzewa - układ chłodniczy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

silnik się nagrzewa - układ chłodniczy

Postprzez oLi91 » 19 lis 2014, o 11:58

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem w swojej Astrze III 1.7 CDTI. Silnik nagrzewa mi się w czasie jazdy. Tj. jak przekroczy temperaturę 92 stopni to już tylko wzrasta aż do 117 stopni i wtedy odcina moc. Wentylator działa. Dodatkowo w aucie nie mam od tego czasu ogrzewania ciepłym powietrzem. POnadto w momencie wzrastania temperatury wyłącza mi się również tempomat (nie wiem jaki ma to związek). Nie spisałem poprzednich błędów które się pojawiały. Pamiętam, że pojawiał się błąd, który pokazywał, że układ chłodniczy jest zapowietrzony, ale został już odpowietrzony. Wymieniłem też termostat. NIe jest to uszczelka pod głowicą, ponieważ nie tworzy się masło. Komputer nieustannie radzi mi sprawdzić poziom płynu chłodniczego, który strasznie skacze. Na dzień dzisiejszy komputer pokazuje błąd P0500 (czujnik prędkości pojazdu). Nic się nie zmieniło. Objawy takie same jak były. Macie jakieś pomysły co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
oLi91
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 11:56
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: silnik się nagrzewa - układ chłodniczy

Postprzez janusz04065 » 19 lis 2014, o 19:46

Sprawdz przy temperaturze 90-95czy chłodnica jest ciepła czy jest obieg może pompa nie działa dlatego powyżej 90stopni tem gwałtownie rośnie wentylator u mnie załącza się przy 97stopni'
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: silnik się nagrzewa - układ chłodniczy

Postprzez oLi91 » 21 lis 2014, o 11:54

chłodnica była lekko ciepła po ok. pół godziny jazdy, temperatura ok. 100 stopni. wentylator włącza mi się podobnie, ok. 98 stopni. Pojawił się nowy błąd P189554 - coś w stylu "Tryb pracy z dużym obciążeniem i wysoka temperatura płynu chłodzącego". Na komputerze dzisiaj miałem włączone dwie funkcje, które zwykle są na off, tj. ICE ACTIVE i ICE ACK. Przez chwile było też ciepłe powietrze, ale dmuchawa nie działała. Węże układu chłodniczego ciepłe, ale nierównomiernie. Dzisiaj postaram się sprawdzić jeszcze zawartość Co2 w płynie chłodniczym.
oLi91
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 11:56
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: silnik się nagrzewa - układ chłodniczy

Postprzez janusz04065 » 21 lis 2014, o 13:29

przy 100stopni wąż powinien być gorący albo masz układ zapowietrzony zrobiła się poduszka i pompka nie pchnie co wydaje się to nie możliwe,ja na twoim miejscu sprawdził bym pompkę obiegu.Spuść płyn z zbiornika przelewowego do zera wężykiem zapal motor i zobacz czy przelewa płyn powinno być dobrze widać jak pompka pompuje, jak nie widać to pompa do rozbiórki.Nie kombinuj z badaniami bo to nic nie da tylko koszty'
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: silnik się nagrzewa - układ chłodniczy

Postprzez janusz04065 » 21 lis 2014, o 13:50

Zapomniałem Ci dopisać przy 90-95 możesz sprawdzić ręką wąż od spodu za pompą powinien być gorący przy temperaturze powietrza obecnej wentylator nie ma prawa się załączyć. A co do ciepła do środka kabiny jak pompka walnięta to grzania nie będzie bo płyn pod górkę sam nie pujdze ,ja 2 tygodnie temu grzałem A4 160-190h najwięcej pokazał 96stopni ,mam diodę w środku która świeci jak pracuje wentylator.
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: silnik się nagrzewa - układ chłodniczy

Postprzez oLi91 » 25 lis 2014, o 14:42

Sprawdziłem pompę. W b. dobrym stanie. żadnych oznak uszkodzenia. szukam dalej.
oLi91
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 11:56
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: silnik się nagrzewa - układ chłodniczy

Postprzez janusz04065 » 25 lis 2014, o 20:01

Kol oli ROZKRĘCAŁEŚ pompe po co ? cudów niema a jak są to nie w tym przypadku musisz coś mieć nie w porządku z obiegiem A spuściłeś płyn z zbiorniczka wyrównawczego tak jak pisałem? POMPA przelewa płyn jak silnik pracuje widać bardzo dobrze nie ważne czy to mały czy duży obieg .Opcja druga zalej układ wodą i odepnij powrót wody z pompy przy zbiorniczku będzie lało jak h-a jak jest układ drożny , chłodnicy dużej tak nie sprawdzisz jak jest dobry termostat.
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: silnik się nagrzewa - układ chłodniczy

Postprzez sparspar » 29 lis 2014, o 12:04

Wymień termostat jak jesteś pewien, że pompa jest sprawna bo potem może być za późno i uszczelkę szlag trafi
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.