Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Stukanie w silniku, błędy, kontrolka serwisu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Stukanie w silniku, błędy, kontrolka serwisu

Postprzez astral89 » 31 gru 2013, o 12:03

Witam,

Przeglądałem forum jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na temat mojej usterki/usterek, a zanim oddam moja Astrę do mechanika do chciałbym się dowiedzieć jakie są możliwości, więc prosiłbym o pomoc.

Więc tak, samochód to Astra H 1,7 CDTI 101KM rocznik 2005. Na zimnym silniki słychać stukoty wydobywające się z silnika, na rozgrzanym już nie. Natomiast po lekkim wciśnięciu sprzęgła (takim delikatnym naciśnięciu), również słychać podobne stukanie. Kolejnym objawem jest to, że jak osiąga się prędkość pow. 180 km/h (w Niemczech) to zapala się kontrolka serwisu, która po zmniejszeniu prędkości gaśnie, ta sama kontrolka zapala się, gdy samochód na chwilę stoi po dłuższej podróży, jednak wtedy dodatkowo wyłącza się chyba turbo po samochód obraca tylko do 3000 obr. Po sprawdzeniu błędów (metoda gaz hamulec) wyświetliło kody ECN 070458 oraz 050074.

Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi co do możliwych usterek.
astral89
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 13:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: Stukanie w silniku, błędy, kontrolka serwisu

Postprzez hanysek » 31 gru 2013, o 20:00

kiedy zmieniales filtr paliwa,u mnie przy przyspieszaniu powyzej 120/h zapalala sie kontrolka serwisu kod 050074 mozna szukac dlugo jaka jest przyczyna ale mechanik kazal wymienic filtr paliwa i po problemie.Co do stukania nie mam pojecia przyczyn moze byc duzo,ale spokojnie zacznij od filt,pozdrawiam i w Nowym Roku zycze tobie i Wszystkim forumowiczom zeby nasze Astry sie nie psuly.
Hanysek
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Stukanie w silniku, błędy, kontrolka serwisu

Postprzez astral89 » 1 sty 2014, o 12:52

Dzięki za życzenia,

Co do filtra paliwa to nie jestem pewien teraz czy nie był wymieniany w zeszłym roku w kwietniu. Sprawdzę to.
Dzięki za odpowiedz.
astral89
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 13:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Stukanie w silniku, błędy, kontrolka serwisu

Postprzez hanysek » 16 sty 2014, o 20:57

Czesc, jestem ciekawy jak sie skonczyla ta sprawa (070458) to jest awaria obwodu sprzegla.
Pozdrawiam Hanysek!
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Stukanie w silniku, błędy, kontrolka serwisu

Postprzez astral89 » 31 gru 2014, o 15:23

Witam,

Odgrzebie trochę temat. Jakiś czas się tymi błędami nie interesowałem, bo powiedzmy wszystko ładnie chodziło. Ale jestem teraz po podróży do DE i w czasie jazdy włączyły mi się dwukrotnie kontrolki abs i esp, po postoju gasły, auto normalnie się zachowywało. Miał ktoś podobną sytuację. Dodam jeszcze, że błędy metodą gaz-hamulec wyskakują te same co przed rokiem, a w kwietniu 2014 miałem wymieniane sprzęgło.

Pozdrawiam.
astral89
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 lip 2012, o 13:53
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.