Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Spalanie Opel Astra GTC 120KM 1.9 CDTI

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Spalanie Opel Astra GTC 120KM 1.9 CDTI

Postprzez Muskaa » 6 gru 2014, o 12:54

A Ty juz wymieniles? Jest jakas zmiana w spalaniu? Jakie sa koszty?
Muskaa
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2014, o 22:12


Re: Spalanie Opel Astra GTC 120KM 1.9 CDTI

Postprzez mateusz » 6 gru 2014, o 15:18

narazie jezdze autem na studia, w styczniu postawie bo koncze semestr za tydz a przed swietami nie chce nikomu roboty robic. takze potem moge cos powiedziec :P wiem tylk oze kolega w 1.6 (PB) chwilowe ma ok 0.6l a ja mam 1.1-1.0l
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Spalanie Opel Astra GTC 120KM 1.9 CDTI

Postprzez Muskaa » 6 gru 2014, o 15:52

Aha ok to ja to zrobię wcześniej jakoś pod koniec grudnia. Ja na rozgrzanym silniku mam około 0,6-1,2 ale przy -5 około 2,5 a potem spada do 1,5-,1,2. No nic zobaczymy, byłem dzisiaj u dwóch mechaników i obydwóch powiedziało, że do wymiany termostat - robocizna 30 do 50 zł. Natomiast jeden powiedział, że nie ma to za bardzo wpływu na zużycie paliwa a drugi powiedział, że ma. Jaki zobaczymy... :) Tak czy inaczej jazda w mieście mnie dobija finansowo na jeździe bez gazu praktycznie 9-14 litrów przy tej pogodzie (a dopiero mrozy się zaczną). Teraz żałuje, że nie postawiłem na benzynę 125KM 1,8 z gazem. Paliłby podobnie ale jednak gaz o połowę tańszy:(
Muskaa
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2014, o 22:12

Re: Spalanie Opel Astra GTC 120KM 1.9 CDTI

Postprzez KUBEK188 » 9 gru 2014, o 19:06

Możesz ograniczyć trochę spalanie jazda w jak najefektywniejszy sposób. Rozpędzać się szybko do dozwolonej prędkości i utrzymywać w mieście silnik na najlepszym zakresie pracy czyli momentu obrotowego u mnie w 1.7 to 2300 w 1.9 musisz sprawdzić. Oczywiście zależy wszystko od ruchu na jezdni/drodze. Bo nie ma sensu przyspieszać szybko jak zaraz trzeba hamować.

Niedawno zmieniłem termostat i spalanie spadło mi o jakieś 0,3l. Jednak dokładnego pomiaru nie robiłem.
KUBEK188
Klubowicz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 13:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Spalanie Opel Astra GTC 120KM 1.9 CDTI

Postprzez Muskaa » 26 gru 2014, o 14:31

Witam:) tak jak obiecałem, że po wymianie termostatu odezwę się aby napisać parę słów na zakończenie. Na wstępie od razu napiszę, że postanowiłem postawić na termostat Behr'a miał on bardzo dobre recenzje i mniejszą awaryjność niż termostat Wahlera i był on montowany fabrycznie w tym aucie. Koszt na aukcji to 150zł z przesyłką ceny zaś sklepowe sięgają od 230 do 250zł, także warto tutaj zaoszczędzić. Natomiast co do robocizny wstępnie oszacowano mi koszty do 50 zł a suma sumarum zapłaciłem 100 zł (łączny koszt z uzupełnieniem wody w chłodnicy). Jak się okazało, żeby dostać się do niego trzeba tyle rzeczy najpierw się pozbyć, że z ręką na zegarku gościu robił to ponad 4h a ja stałem i marzłem w warsztacie, także jeżeli myślicie o samodzielnej wymianie uzbrójcie się w cierpliwość:) Także tyle na wstępie...
Teraz wrażenia:) Ogólnie po mniej wiec 10 minutach od odpalenia auta i ruszenia w trasę (+5 temp.) termostat osiąga swoje 88 stopni i wtedy jak wiadomo termostat otwiera się i temperatura spada do 83-84 i powoli wzrasta znowu do 88 i tak w kółko. Także wszystko jest jak należy i tak sprawa wygląda w trasie. Natomiast w ruchu ulicznych (korki) temp.dochodzi do 92-90 stopni i spada sobie do 85-86 więc też wszystko działa jak należy. Co do spalanie, bo o tym tak naprawdę był ten post ja osobiście nie zauważyłem większej różnicy aczkolwiek podczas pracy na biegu jałowym spalanie na/h gdy temp. wody sięga właściwej wynosi 0,6-0,7l/h i to jest chyba ok, a po odpaleniu np. dzisiaj przy -2 stopnie spalanie wynosi 1,5l/h i powoli spada wraz coraz dłuższą pracą silnika. Jeżeli chodzi o spalanie to tutaj właściwie nie da się tego w jakikolwiek relatywny sposób przedstawić czy coś się zmieniło. Napisze tylko tyle, że po mieście nauczyłem się delikatniej jeździć i jeśli nie ma ciągłych korków to przy w miarę normalnym stylu jazdy udaje mi się osiągnąć 7,2-9,0l/100km a jak jeżdżę po mieście w stylu sportowym to 9,0-12l/100km. Natomiast trasy to przedział 4,6l-5,2l/100h i tu sprawa wygląda całkiem przyzwoicie aczkolwiek dużo używam tempomatu i przy prędkościach 120km/h średnie spalanie jest na poziomie 2,5-3,5l/100km. Na koniec jeszcze podam takie zestawienie: przejeżdżając w ostatnim czasie 700km (ok. 180km to miasto) średnie spalanie wyszło u mnie 5,8l/100km więc tutaj chyba też jest w miarę ok. Także tak to u mnie mniej więcej wygląda. Zapraszam do dyskusji:).
Muskaa
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2014, o 22:12

Re: Spalanie Opel Astra GTC 120KM 1.9 CDTI

Postprzez mateusz » 26 gru 2014, o 16:03

ja mam walniety termostat i spalanie/h mam ok 1.0l wiec roznica jest. a w zimie napewno tez bo auto jest rozgrzane do 88 a ja mam ok 78. nierozgrzany silnik pobiera wiecej paliwka zeby sie rozgrzac. wiec spalanie na jalowym no i w trasie napewno zmaleje przy sprawnym termostacie. jednak sa to roznice niezauwazalne rzedu do 0.3l.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Spalanie Opel Astra GTC 120KM 1.9 CDTI

Postprzez LIEBHER84 » 13 sty 2015, o 14:05

To ja podłącze się pod temat.To ile powinna wynosić temperatura prawidłowo??
LIEBHER84
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 12:25
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Spalanie Opel Astra GTC 120KM 1.9 CDTI

Postprzez Muskaa » 13 sty 2015, o 19:14

Witam:), w moim ostatnim poście jest to w sumie dokładnie opisane ale powtórzę: prawidłowa temp. rozgrzanego silniki przy w pełni sprawnym termostacie dochodzi do 88 stopni, a później jest charakterystyczny spadek do 80-83 stopni i powoli sobie wzrasta lub utrzymuje się średnio na poziomie 84-85 stopni u mnie tak jest, przy obecnych temp. Natomiast porą letnią (do tego jak dojdą korki) jak będzie plus 90 stopni to też jest wszystko ok, termostat będzie sobie z tym radził i obniżał temp. poniżej lub w okolicach 90 stopni.
Muskaa
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2014, o 22:12

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.