Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez wozny83 » 8 lut 2012, o 07:25

Jak w tytule sądze, że taki dział będzie bardzo dobry dla każdego aby dowiedzieć się i poczytać opinie na temat stosowanych olejów do naszych silników.

Ja zaczynam :)

Mimo, że nie mam już DPF-a u siebie zalewałem auto olejem MOTUL 5w30 Dexos2 - 3 wymiany dziś zmieniłem zdanie bo dowiedziałem się, że Motul jest olejem HC więc zalewam MILLERSEM 5w30 XF LONG LIFE
http://astra-3.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=136
Astra 1.9 cdti Z19DTL - chip na 164,2 KM i 352,3 NM :)
wozny83
Starszy kierowca
 
Posty: 43
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 09:39
Lokalizacja: Czeladź


Re: Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez sebox » 8 lut 2012, o 20:00

Bardzo doby temacik :)
Ja zalewam CASTROL EDGE LONGLIFE 5W30... Nie mam na szczęście DPF :D
Obrazek

Obrazek
sebox
Klubowicz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:13
Lokalizacja: NOS
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez anten » 1 kwi 2012, o 20:04

Witam
Nalałem GM 5W30 i na tym jeżdżę i narazie jest OK :)


Dołączę pytanko czy żółta kontrolka o niskim stanie oleju może sugerować olej do wymiany ? czy tylko niski stan ?
Bo mi się ostatnio oświeciła kilka razy na A4 i stawałem gasiłem autko i po chwili odpalałem i było OK i tak do czasu.
A stan był może nie idealny ale mieścił się pomiędzy min a max .
Teraz wymieniłem i zobaczę jak będzie , przejechane od poprzedniej wymiany oleju miałem 14kkm
Pozdro
anten
 

Re: Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez deepower » 14 kwi 2012, o 16:37

Witam. Polecam Mobil 1 0W 40 Turbo Diesel bez DPF. Miałem Castrola edeg 5W30 ale nie był taki dobry i strasznie przereklamowany i drogi. Od 8 lat używam Mobil 1 0W 40 Turbo Diesel i nawet po wymianie nie dolewam ani kropli. Specyfikacja do benzyny GM-LL-A-025 do diesla GM -LL-B-025. Do benzyny śmiało można lać Mobil 1 New Life 0W-40 lub z DPF Mobil 1™ ESP 0W-40. Czy zalejecie 0W czy 5W to są pełne syntetyki nie ma problemu. Mam 1.3 CDTI i 1.7 CDTI od 8 lat jeżdżę na Mobilu. NOWSZY ODPOWIEDNIK I DROŻSZY Mobil 1 ESP 0W-40 dexos2™ POLECANY BARDZO PRZEZ GM .
Ostatnio edytowano 4 lis 2012, o 22:54 przez deepower, łącznie edytowano 1 raz
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez STG-GTC » 25 maja 2012, o 16:20

Witam wszystkich. od nie dawna posiadam Astre 1.7 ECOFLEX CDTI DTR 110KM i nie bardzo wiem jaki olej teraz zastosować??? w papierach od niej jest faktura z serwisu ze jest wlany TOTAL MC3 5W30 ale jak się orientowałem to jest go ciężko dostać w sklepach bo nie schodzi im za bardzo z półek i nie zamawiają proponowali mi CASTROL EDGE 5w30. czy może jak tu kolega DEEPOWER się wypowiada tego MOBILA wlać???
proszę o pomoc w dokonaniu wyboru POZDRAWIAM
Avatar użytkownika
STG-GTC
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 10:45
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez deepower » 26 maja 2012, o 10:37

Witam. Do STG-GTC jeżeli miałeś zalany pełny syntetyk czyli 0W lub 5W to bardzo polecam Mobil 1 0W 40 Turbo Diesel koszt 5L 153 zł cena z allegro z DPF Mobil 1™ ESP 0W-40. A jak piszesz wyżej to miałeś taki olej miałeś zalany bo taki mieli pewnie z beczek to ci wlali i tyle możesz te produkty spokojnie mieszać pełno syntetyczne i nie przejmuj się zmianą producenta bo co dostaną na serwisach to to wlewają zależy kto bardziej podkupi serwis to ten dostarcza olej w dużych ilościach. Z tyłu etykiety oleju masz specyfikację zalecaną przez GM jeżeli takiej nie ma na etykiecie to lepiej nie lej takiego oleju czyli specyfikacji GM -LL-B-025 tylko do DIESLA. W tych rożnych warsztatach będą polecać ci rożne oleje bo nie mają o tym bardzo dużego pojęcia są dobre ale nie wystarczająco jak chcesz spać spokojnie. CASTROL EDEG robi uniwersalny olej do GM czyli GM-LL-A-025 i GM -LL-B-025 czyli do diesla i benzyny w jednym o spec 5W 30 i tego do diesla ci nie polecam A ZA CASTROLA NA PEWNO PRZEPŁACISZ. A JAK NIE ZDECYDUJESZ SIĘ NA MOBILA TO LEJ ORYGINALNY OPLOWSKI GM 5W 30 dexos2 koszt 5L na allegro 89 zł. Kod GM Astra 1.7 ECOFLEX CDTI DTR 110KM oznaczenie - DTR to 5,4 litra oleju DT-t.diesel, R/H większa moc silnika czyli w twoim przypadku to 110 km, w przypadku DTH 5 litra oleju 101 km, w przypadku DTL 80 km - 4,5 litra oleju. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości to odsyłam na stronę Mobila proszę o poczytanie sobie o specyfikacji produktów. Co do nowiutkiego Opla zalał bym od razu olejem Mobil 1 ESP 0W-40. http://www.mobil1.pl/produkty/dexos-2-a ... 0w-40.aspx
Ostatnio edytowano 4 lis 2012, o 22:58 przez deepower, łącznie edytowano 1 raz
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez deepower » 28 maja 2012, o 13:26

Co do żółtej kontrolki o niskim stanie oleju to poziom oleju powinien w dieslu być utrzymywany prawie pod max. Kontrolka zapala się jak stan oleju jest na poziomie normalnym czyli miedzy min a max. Ze względu na łańcuch rozrządu jeżeli występuję a jest w 1,3 cdti powinno być oleju na max i nic to nie zaszkodzi ślinikowi.
Ostatnio edytowano 4 lis 2012, o 23:08 przez deepower, łącznie edytowano 2 razy
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez STG-GTC » 28 maja 2012, o 14:24

Witam. do DEEPOWER jeszcze mam pytanie czyli mogę spokojnie zastąpić ten Total 5w-30 tym Mobil 1 ESP 0w-40 nic się nie stanie jak zostaną zmienione parametry ojeju??? Astra ma 39000 km i jest z 2009 i ma to ustrojstwo filtr cząsteczek stałych czy tem Mobil jest do tych filtrów przystosowany???
Avatar użytkownika
STG-GTC
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 10:45
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez deepower » 28 maja 2012, o 15:24

Witam STG-GTC. Ja mam przejechane już Astrą H 1.7 CDTI 2007r. 101 km 200000 tyś km czyściutki silnik zero wycieków i zero problemów i dalej jeżdżę na Mobil 1 OW 40 Turbo Diesel dlatego że ma komponenty przystosowane konkretnie do Diesla to przykład. Możesz być spokojny olej nie przereklamowany jak CASTROL EDEG 5W 30, który kosztował 220 zł za 4 litry. Jak miałem wlanego na początku oczywiście taki w serwisie opla mieli to wlali Castrola EDEG 5W 30 to brał mi olej co parę tyś km musiałem trochę dolewać do przeglądu samochód serwisowany tylko w ASO nigdzie więcej a jak zalałem mobila to problem się skończył od przeglądu do przeglądu już od paru lat nie wyciągam miarki do roku lub 30000 tyś km a stan oleju jet na tym samym poziomie. ZALEJ SOBIE NAJNOWSZY PRODUKT MOBILA SZCZEGÓLNIE ZALECANY DO DPF CZYLI "Mobil 1 ESP 0W-40 dexos2. W pełni syntetyczny olej silnikowy posiadający dopuszczenie General Motors Dexos2™ posiada specyfikację GM-LL-A-025 i GM -LL-B-025 . Nawet GM poleca zalewać nie oplowski tylko MOBIL 1w książce serwisowej. Nie przerażaj się zmianą producenta te oleje syntetyczne są w pełni mieszalne możesz nawet mieszać z innymi o tych samych parametrach czyli 5w30,5w40,0w30,0w40. Mam też Corsę c 1.3 CDTI 2004 też miała Castrola zalanego w Bielsku Białej z takim wyjechała z salonu i było to samo brała olej a po 60000 tyś km zalałem mobila i nie ma problemu od 5 lat teraz jeździ nią żona i nadal sprawuje się świetnie i nie muszę się martwić czy powie że jej się zapala kontrolka żółta, która prosi o dolanie oleju. Pamiętaj "Mobil 1 ESP 0W-40 dexos2 zalej prawie pod max nie żałuj dla hydrauliki nawet lepiej. Ja zawsze kupuje sobie na allegro od lat do dwóch samochodów wychodzi naprawdę tanio z przesyłką kurierem z Hurtowni i podstawiam zawsze na serwis z samochodem.
Ostatnio edytowano 4 lis 2012, o 23:12 przez deepower, łącznie edytowano 1 raz
deepower
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 16:25
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Jakim olejem zalewacie-auta z DPF i BEZ

Postprzez STG-GTC » 28 maja 2012, o 16:51

Dzięki kolego za podpowiedz. A jak często wymieniasz w tych dwóch opelkach olej co ile kilometrów??? bo nie bardzo wiem czym się sugerować czy co 30000 czy co 50000 różnie podają czy może jeszcze krócej???
Avatar użytkownika
STG-GTC
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 10:45
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.