Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

olej z odmy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

olej z odmy

Postprzez mateusz » 3 lip 2014, o 21:55

witajcie mam problem. chodzi o to ze na 1 cylindrze mam przedmuchy (uszkodzony cylinder bo jestem po wymianie pierscieni i uszczelki pod zaworami) no i leci mi olej do odmy i dalej..... chodzi mi o to jak mozna zrobic jakis obieg wezykiem zeby olej spowrotem wracal. mozna oczywiscie ten wezyk z odmy dac do pojemnika i tak zbierac olej, ale mi chodzi o to zeby ten olej zostal w silniku a nie co jakis czas odsysac to i spowrotem wlewac. czy mozna ten wezyc wsadzic w korek do wlewu oleju? oczywiscie tak go zakleic zeby olejem nie chlapalo :).
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: olej z odmy

Postprzez tuszok » 11 lip 2014, o 22:49

Jesteś pewien, że odma jest drożna?
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: olej z odmy

Postprzez mateusz » 12 lip 2014, o 11:18

tak. problem rozwiazany. wymienione pierscienie bo bral olej, pozniej uszczelniacze na zaworach i mechanik na sam koniec zrobil pomiar cisnienia oleju u sie okazal prawie 3 krotnie za duzy dlatego chlapalo. czujnik padl, ale zrobil to tak ze to dziala poszlifowal co trzeba bylo ale powiedzial ze w przyszlosci nowa pompa oleju.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.