Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie odpala wogóle

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Nie odpala wogóle

Postprzez remis » 14 lip 2014, o 21:03

Witam.
Mam problem z moją Astrą 1,7 cdti otóż jakieś 4 tygodnie temu ostro jej wstawiłem (przez jakieś 60km przeleciałem non stop 180 km/h) jak odpuściłem zapaliła się kontrolka silnika dojechałem do krzyżówki i zgasła. Od tamtej pory nie chce odpalić WOGÓLE! Stoi już 3 tygodnie u mechanika i nic. Na pompie paliwa jest dobre ciśnienie, ale nie ma go już na wtryskach, trochę leje ropą ale za mało by odpalić - nawet na plaka. Żadnych błędów na kompie, elektrycznie(elektronicznie) wszystko OK-podobno. Nikt mi znajomy nie ma pojęcia co to może być. Miał ktoś coś podobnego lub kojarzy co to może być?
remis
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 12:22
Lokalizacja: Syców
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Nie odpala wogóle

Postprzez szmic » 14 lip 2014, o 21:08

Z tego co piszesz o pompie i wtryskach to po drodze jest jeszcze listwa wtryskowa z czujnikiem i niekoniecznie musi być z niego błąd jak będzie w niej ciśnienie bo może być zapchana na wylotach do przewodów lub same przewody
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Nie odpala wogóle

Postprzez sparspar » 14 lip 2014, o 22:12

samochod stoi 3 tygodnie i nic, przeciz to kpina, jakie on mierzył cisnienie te od pompy ze zbiornika?czy te na pomipe tłoczkowej ?na jakims stanowisku, skoro samochod nie odpala...lepiej wypisz liste co on takiego zrobile przez te 3 tygodnie

pozdr. ide w kimono bo rano do pracy:)

lub zabrudzone wtryski, ale wtedy powinien pokazac sie bład od czujnika cisnienia paliwa- tylko nie wiem czy on zareaguje podczas uruchamiania, - to juz musisz pytac elektryka
Ja sprawdziłbym pompe tłoczkowa lub wtryski no i jeszcze czujnik cis.- lub podmiana i napisz czy kreci rozrusznikiem, czy szarpie podczas uruchamiania
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Nie odpala wogóle

Postprzez remis » 15 lip 2014, o 18:51

Kręci normalnie aż rozrusznik się rozłączy nic nie szarpie tylko kopci jak ciuchajka.
Dziś mi Pan powiedział żebym poszukał dobrego mechanika bo jest przestawiony na rozrządzie.
remis
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 12:22
Lokalizacja: Syców
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie odpala wogóle

Postprzez szmic » 15 lip 2014, o 19:28

bardzo dziwne, dałeś czadu astrą i przestawił się na rozrządzie, cuda to co mamy nie naciskać na gaz
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Nie odpala wogóle

Postprzez sparspar » 16 lip 2014, o 14:26

a powiedział ci mechanik o ile zębów przestawiony,? a wymieniał Ci ktoś rozrzad przed tym jak samochod przestał odpalac? i przy jakim przebiegu....

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.