Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Pedał gazu.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Pedał gazu.

Postprzez KUBEK188 » 23 lip 2014, o 09:45

Niedawno nabylem interfejs ELM327 , jako gadzet do auta niz jakies powazne diagnozowanie. Jednak Torque Pro pokazuje mi polozenie pedalu gazu 60% na biegu jalowym (obroty norma). Po wcisnieciu leciutko gazu odrazu spada do 5% i im wiecej depne to pokazuje wiecej-czyli ok. Nie daje mi spokoju te 60% w spoczynku pedalu. Zeby nie zwalac winy na program czy interfejs to podlaczylem go do Peugota 308 1.6 Hdi i Renault Megane II 1.5 Cdti - pokazuje w tych autach normalnie czyli 0% na biegu jalowym.
Moje pytanie to czy winien jest jakis czujnik, przepustnica itp ? Co odpowiada za pedal gazu - poteciometr jakis ? Bledow w samochodzie brak.
KUBEK188
Klubowicz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 13:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Pedał gazu.

Postprzez szmic » 23 lip 2014, o 11:06

A najlepiej byłoby podłączyć do takiego samego opla i byłoby wiadomo, próbowałem na swoim elm327BT sprawdzić parę rzeczy programem Torque ale dałem spokój, dodatkowo dodam że używając elm327 BT na lapku z kilkoma programami było ok i wydaje mi się że dokładne parametry sprawdzisz na scantool , a gdyby siadł potencjometr przy pedale to ujawniło by to błędy typu P1120 lub 1122 czyli zawieszanie się, napisałeś że to gadżet i niestety tak trzeba traktować ten fejsik w połączeniu ze smartfonem
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Pedał gazu.

Postprzez KUBEK188 » 26 lip 2014, o 12:25

Sprawdzilem w scantool i wyszlo (na biegu jalowym) - ze bezw. polozenie przepustnicy 63,5% a jak dam gazu lekko to 12,2%, czasem jak juz puszcze gaz to pojawi sie 45% na chwile i znowu 63%. Obroty 844 do 853 sobie skacza. Chodzi rowno. W czasie jazdy szczegolnie na 2biegu jak puszcze pedal gazu to mocno silnikiem hamuje, jak bym hamulec wciskal. Przyspiesza plynnie bez szarpniec. Jak wcisne - tak jedzie. Jak jest u was, moze tak ma byc ?


Edit : Sprawdzilem to na inne Astrze H z silnikiem 1.7 DTH. Jest tak samo. Wiec mysle ze tak ma byc. Fajnie jak by ktos jeszcze sprawdzil i potwierdzil...
KUBEK188
Klubowicz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 13:54
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.