Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Silnik zapala sie w trybie awaryjnym

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Silnik zapala sie w trybie awaryjnym

Postprzez bumelek186 » 3 wrz 2014, o 21:07

Mam problem i liczę,że ktoś mi doradzi z moim problemem. 10 dni temu wyjeździłem w mojej Astrze 3 1,9 cdti 74 kw z 2007r. paliwo do praktycznie zera, po zatankowaniu auto na zimno zaczęło słabiej palić, po 5 dniach podczas wyjazdu na zakupy pod sklepem auto zapaliło mi w trybie awaryjnym, jakoś wróciłem do domu i po godzinie już wszystko było ok, na drugi dzień wracając od rodziny tryb awaryjny znów sie włączył. Zmieniłem filtr paliwa i przy zapalaniu bez gazu auto normalnie chodzi, a jak silnik jest zimny to zapala mi czasem nawet za 3-cim razem i też czasem zapala sie w trybie awaryjnym, świeci sie wtedy kontrolka pomarańczowa ESP i serwisu, przy zapalaniu na zimno silnik kręci tylko tak jakby nie dostawał paliwa, dziś wracałem z zakupów i w czasie jazdy auto nagle przeszło w tryb awaryjny- zatrzymałem sie na poboczu, zgasiłem i ponownie zapaliłem i już wszystko było ok. Jak sprawdzałem metodą gaz hamulec to wyskoczyły mi błędy: 1120,1122,0380. próbowałem też odłączyć akumulator ale to nic nie pomogło. Za każdą rade będę wdzięczny , rozmawiałem z kolegą mechanikiem i mówił, że skasowanie błędu może pomoże.
bumelek186
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 wrz 2014, o 20:50
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Re: Silnik zapala sie w trybie awaryjnym

Postprzez bumelek186 » 9 wrz 2014, o 18:39

Niestety nikt mi nie potrafił pomóc, po tygodniu męczarni silnik już nie pali w trybie awaryjnym, tylko trzy razy w ciągu ostatniego tygodnia włączył mi sie tryb awaryjny w czasie jazdy- ostatnio trzy dni temu, pojawił sie też kolejny błąd na komputerze: 2139. jest tak naprawde tylko jeden problem: silnik gdy jest zimny to słabo zapala, tj. długo kręcić trzeba żeby zapalił i w czasie tego kręcenia strasznie się kopci, a jak już zapale to już sie nie kopci. czasem nie udaje mi się zapalić bo kręce aż akumulator słabnie. jak już zapale i zgasze to zaraz zapala na dotyk bez gazu. Sprawdzałem akumulator multimetrem i napięcie jest odpowiednie. Co to może być? Sąsiad mechanik stwierdził,że to świece żarowe ale nie jest też tego pewien.
bumelek186
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 wrz 2014, o 20:50
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Silnik zapala sie w trybie awaryjnym

Postprzez szmic » 10 wrz 2014, o 09:38

tutaj masz opisane jak sprawdzić świece http://astra-3.pl/tips.php?id=17#up , Twój ostatni błąd wskazuje na awarię świec lub modułu i od trzeba zacząć bo dwa pierwsze błędy mogą zniknąć po usunięciu problemu ze świecami lub podgrzewaniem,
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.