Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwne buczenie i falujące obroty.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dziwne buczenie i falujące obroty.

Postprzez astra gtc » 20 wrz 2014, o 11:01

Witam posiadam astre 1.9cdti 150km. Co jakieś 400\500 km w moim samochodzie pojawia się dziwne buczenie przy puszczaniu nogi z gazu i obroty na biegu jałowym falują w granicach 700 - 1000 tak jakby samochód się dławił. Po około 20/30 minutach jazdy wszytsko ucicha i jest ok. Dodam jeszcze ze spalanie wtedy jest bardzo zwiększone. Myślałem ze to filtr DPF ale auto nie posiada go fabrycznie. Brak jakiejkolwiek kontrolki( raz jeden mi wyskoczyła "przepustnica zawirowań" po zgaszeniu i odpalenie było ok). Proszę o pomoc z góry dzięki.
astra gtc
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 17:55
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Dziwne buczenie i falujące obroty.

Postprzez radint » 20 wrz 2014, o 17:26

Jak dla mnie to idealne objawy wypalania. Jesteś pewny, że nie masz filtra? Kontrolki od niego nie ma i nigdy nie było w oplach. Sprawdź na słupku pasażera jaką wartość masz w prostokącie.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Dziwne buczenie i falujące obroty.

Postprzez astra gtc » 20 wrz 2014, o 19:43

Wlasnie tez myslalem ze to Dpf. Na tabliczce mam wartosc 1.2 czyli to znaczy ze dpf nie mam.
astra gtc
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 17:55
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Dziwne buczenie i falujące obroty.

Postprzez radint » 21 wrz 2014, o 21:28

To faktycznie brak. Dziwne jest to, że objawy występują cyklicznie. Klapy wirowe to to nie są, jakby problemy z dawkowaniem paliwa, może coś z pompą wtryskową, scv albo tego typu regulator ale nie wiem jak to w boschu, denso siada nagminnie.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 75 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.