Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

koszt mechanika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

koszt mechanika

Postprzez MsWiki29 » 23 wrz 2014, o 12:50

Witam Was,
pewnie nie raz byliście u mechanika i wiecie jak wyglądają ich cenniki. Chciałam się po prostu doinformować czy cena jaką krzyknął mi mechanik za robociznę czy jest w ogóle realna??
Problem był w tym że moja Asia a posiadam Astrę GTC 1,9CDTi 150KM 2006r kopciła mi praktycznie przy każdym zapalaniu, jeśli już dłużej jeździłam to przy kolejnym odpalaniu nie było tego problemu. Tak więc pokusiłam się i oddałam Asię w ręce mechanika (bohatera własnego domu), sądząc że po znajomości da się to lepiej załatwić, może i taniej i przynajmniej wiem co jest robione.

ALE...

Wczoraj odebrałam Asię... mechanika nie było, ale samochód mogłam odebrać a rozliczyć się mogę innego dnia. Dostałam również rachunki na rzeczy, które zostały wymienione- no ok. Części to rzecz jasna że zapłacę. A za części mam do zapłacenia 3210zł. Na to są dowody więc o to się nie kłócę.

Okazało się że mam pęknięty kolektor wydechowy, a zespawanie tego żeliwa nie jest takie łatwe. I praktycznie nikt się nie chciał tego podjąć. A że jest połączony z turbem to czekała mnie jego wymiana. Zdecydowałam się że zakupię nową, koszt 2450zł. Jak na nową nie regenerowaną to i ta sądzę że bardzo rozsądna cena- choć mogę się oczywiście mylić. Na zdjęciach zamieszczam kolektor, który był pęknięty. A wracając do mojego zakłopotania.. ogólnie to prosiłam mechanika o sprawdzenie samochodu i o dokonanie jakiś potrzebnych wymian.
Za robociznę otrzymałam zadziwiająco dużą kwotę, przynajmniej tak mi się wydaje. Było w niej wliczone: wymiana turbiny, płyn chłodniczy, wyciągnięcia urwanej szpilki, mycie szlauchów interculera?, płukanie skrzyni korbowej, kasowanie serwisu i płyn do spryskiwaczy. CENA: 2140zł!

Czy to w ogóle możliwe? Czy mam prawo się oburzać? Jakiej kwoty za robociznę mogłabym się spodziewać?
Załączniki
20140905_171949.jpeg
20140905_171949.jpeg (75.86 KiB) Przeglądane 6845 razy
20140905_172001.jpeg
20140905_172001.jpeg (68.91 KiB) Przeglądane 6845 razy
MsWiki29
Kierowca
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 21:24
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: koszt mechanika

Postprzez sparspar » 23 wrz 2014, o 21:38

wymiana turbiny,-200 zł
wymiana płyn chłodniczy- 50 zł,
wyciągnięcia urwanej szpilki- to zależy jak długo to trwało i czy był problem z dojsciem do tej szpilki i czy nie mozna było temu zapobiec - 200 zł (urwanie to paskudna robota)
mycie szlauchów interculera,- darmo lub 50 zł
płukanie skrzyni korbowej-100 zł
kasowanie serwisu -50 zł a powinno być gratis do tych robotek
i płyn o spryskiwaczy? - 150 zł?

ps. to tak na chłopski rozum- te wyliczenia


.....a Ty zapłaciłeś 2140 za samą robociznę?... szok....w głowie mi się nie miesci, że oddałeś samochód do mechanika i nie zapytałeś o cenny usług....
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: koszt mechanika

Postprzez tuszok » 23 wrz 2014, o 21:38

Nie wiem jak ceny mają się w warsztatach ale za te pieniądze to w Aso by pewnie zrobili. Ile godzin mechanik to robił? Ja za taką usługę skasowałbym ok 400- 500zł (nie mam warsztatu tylko dłubię w garażu po godzinach) ale myślę, że większość mechaników za tysiąc by zrobiło.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: koszt mechanika

Postprzez hanysek » 24 wrz 2014, o 16:24

Nieżle chce cię skroić!
Koszt to około max 1000 zł,jak wyliczyli koledzy powyżej.
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: koszt mechanika

Postprzez MsWiki29 » 15 paź 2014, o 17:32

Tyle też ostatecznie mu zapłaciłam. Poprzeglądałam różne fora no i byłam się popytać u pobliskich mechaników..
no i ostatecznie stwierdziłam ze 1000zł to max co byłam w stanie dać za to co zrobił.
MsWiki29
Kierowca
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 21:24
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.