Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

NIESZCZELNOSC W UKŁADZIE DOLOTOWYM?????? BRAK MOCY

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

NIESZCZELNOSC W UKŁADZIE DOLOTOWYM?????? BRAK MOCY

Postprzez staniu18 » 23 wrz 2014, o 15:19

Jestem posiadaczem astry H z 2007r Mam z nią problem a mianowicie podczas jazdy po przekroczeniu 140km/h wyskakuje mi błąd (samochód z kluczykiem) i samochód traci moc na jakiś czas pozniej wszystko wraca do normy czy nie miał którys z kolegow takiego samego problemu??? Chłodnica intercoolera nowa egr nowy , przepływomierz również. byłem juz u kilku jak nie kilkunastu mechaników i nic nie potrafili z tym zrobic.
Avatar użytkownika
staniu18
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 15:03
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: NIESZCZELNOSC W UKŁADZIE DOLOTOWYM?????? BRAK MOCY

Postprzez mateusz » 23 wrz 2014, o 19:11

mialem to samo w astra F (1) i byla to cewka zaplonowa jak sie nie myle oraz nie wiem czy dobrze opisalem ta czesc
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: NIESZCZELNOSC W UKŁADZIE DOLOTOWYM?????? BRAK MOCY

Postprzez grzesrany » 23 wrz 2014, o 19:46

Witam Koleżanki i Kolegów.
U mnie podobny problem, 198tys 2008 rocznik.OPCOM pokazuje błedy:
Łączna ilość kodów: 4
P0299 - Niskie ciśnienie doładowania (52) - Nie występuje
P042A - Za wys. temp. czujnika 2 temperatury spalin (54) - Nie występuje
P242F - Zapchany filtr cząstek stałych Diesel (66) - Nie występuje
P242F - Zapchany filtr cząstek stałych Diesel (5B) - Nie występuje
DPF wypaliłem i
Nasycenie filtra cząstek paliwa Diesel,35 %
Regeneracja DPF,0 %
Regeneracje od wymiany DPF (filtra cząstek paliwa Diesel),344 km
Auto traci moc przy 1500 obrotów i słyszę jak z okolicy sprężarki? jakby uchodziło ciśnienie.
Na wysokich obrotach jeśli nie włączy się tryb awaryjny auto chodzi ok ale świst uchodzącego ciśnienia jest wyraźny.
Czy to normalne wskazania sond:
Czujnik 1 temperatury gazów spalinowych,1.14 V
Czujnik 1 temperatury gazów spalinowych,130 °C
Czujnik 2 temperatury gazów spalinowych,1.16 V
Czujnik 2 temperatury gazów spalinowych,130 °C
Co sprawdzić zanim wymienię pompę?
Jak się upewnić czy na pewno pompa do wymiany?

Proszę o Waszą pomoc przy diagnozie.
grzesrany
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 17:17
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: NIESZCZELNOSC W UKŁADZIE DOLOTOWYM?????? BRAK MOCY

Postprzez grzesrany » 23 wrz 2014, o 19:51

Mateusz czy pływają Ci niskie obroty ? Puść gaz i popatrz na strzałkę czy stoi czy pływa. Zaworek scv często powoduje tryb awaryjny Cena ok.350.Wymiana 5minut.
grzesrany
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sie 2014, o 17:17
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: NIESZCZELNOSC W UKŁADZIE DOLOTOWYM?????? BRAK MOCY

Postprzez mateusz » 23 wrz 2014, o 20:16

juz nie mam tego auta ale po podlaczeniu pod kompa to wykazalo i wymienialem i mialem po problemie. wiem ze astra F i H to roznica ale tylko podpowiadam. duzo zalezy od bledow jakie wyskakuja i trzeba pyt najlepiej elektromechanika o mozliwa przyczyne. u mnie bylo tak ze do 3 tys i do 130 km/h nic sie nie dzialo. po przekroczeniu np 3 tys na 2 biegu oswiecila sie kontrolka i brak mocy. albo powoli i przekroczylem na 5 biegu 130, kontrolka. jednak to bylo stare auto a w nowych zapewne moze to byc inna czesc. tyle tej elektroniki laduja w samochody ze nieraz trzeba wymienic 1 kabelek, lub w najgorszym przypadku jakies drogie rzeczy ktore powoduja awarie. (sterownik?)
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: NIESZCZELNOSC W UKŁADZIE DOLOTOWYM?????? BRAK MOCY

Postprzez staniu18 » 24 wrz 2014, o 15:28

Koledzy i kolezanki w moim przypadku obroty ok DPF BRAK wydawało by sie ze wszystko ok a jednak przez cały czas wyskakuje ten błąd ;/
Avatar użytkownika
staniu18
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 15:03
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: NIESZCZELNOSC W UKŁADZIE DOLOTOWYM?????? BRAK MOCY

Postprzez hanysek » 24 wrz 2014, o 16:27

Poczytaj w postach sam z kluczykiem,było już dużo na ten temat ,to może być wszystko.
hanysek
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:39
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: NIESZCZELNOSC W UKŁADZIE DOLOTOWYM?????? BRAK MOCY

Postprzez alpinestar » 24 wrz 2014, o 20:02

Dokładnie to może być wszystko. Najlepiej jedź na kompa jak Ci się włączy ta kontrolka i sczytają błędy na włączonym silniku. Też miałem problem na początku, że auto przechodziło w tryb awaryjny poi przekroczeniu 140 km/h, a później było coraz gorzej. W końcu udało mi się pojechać do mechanika i jak zapalił się check pokazał "obwód regulacji ciśnienia ładowania, odchylenie ujemne". Sprawdzili dolot i na podmianę dali swój elektrozawór i auto tak samo chodziło jak na moim elektrozaworze. Przeczyścili jeszcze czujnik na kolektorze jednak to nic nie dało. Dokopałem się do tematu w necie, że może przycinać się iglica w elektozaworze, więc postanowiłem zakupić nowy elektrozawór na własną rękę i od wymiany zrobiłem trasę nad morze i z powrotem, bo właśnie wróciłem. Trasa 1800 km i po błędzie ani śladu. Zaznaczę, że auto śmiało przekraczało 140 km/h na dłuższy czas i nic odpukać się nie działo.
Avatar użytkownika
alpinestar
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 12:50
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.