Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Kręci, kręci ale nie odpala

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Kręci, kręci ale nie odpala

Postprzez Szkut » 3 paź 2014, o 21:55

Witam,
coś się porobiło z moją Astrą - ma problem z odpaleniem. Rano jeszcze jest w miarę ok, po sekundzie-dwóch odpali. Gorzej jest jak wychodzę z pracy, potrafi kręcić przez kilka-kilkanaście sekund i dopiero łaskawie silnik odpala. Ale też nie zawsze, bo czasami kręci bez problemu. Próbuję znaleźć kogoś z komputerem do podpięcia, ale ciężko o taką osobę w mojej okolicy. Dlatego napisałem między innymi tutaj. Może ktoś ma jakiś pomysł? Wtryski? Świece? Akumulator wymieniałem na wiosnę.
Astra H 2006 1.9 CDTI 120KM

Mam nadzieję, że to nie wtryski, bo jak mi powiedzieli w sklepie cene, to mnie zatkało :D

Odczytałem jeszcze takie kody błędu:
ECN 062101
ECN 007071
ECN 060631
Szkut
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 21:50


Re: Kręci, kręci ale nie odpala

Postprzez tuszok » 3 paź 2014, o 22:19

Pierwszy błąd dotyczy uszkodzonej lampki kontrolnej alternatora, drugi to czujnik temperatury powietrza, trzeci błąd dotyczy uszkodzenia sterownika silnika.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Kręci, kręci ale nie odpala

Postprzez Szkut » 4 paź 2014, o 08:17

Można to regenerować/naprawiać? Czy trzeba kupić nowy sterownik?
Szkut
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 21:50

Re: Kręci, kręci ale nie odpala

Postprzez ziarnikpatryk » 15 paź 2014, o 12:02

Miałem podobny problem .Wymieniłem świece , AKKU i dalej to samo . Niech mechanik wymontuje Tobie rozrusznik , szczotki są pewnie mocno zmęczone .
ja to naprawiłem w Pile za 150 zł a dokładnie miałem to samo . jak był rozgrzany to nie było problemu. Postał dłużej to ciężko kręcił. sprubuj tego kolego.
Pozdrawiam
ziarnikpatryk
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 paź 2014, o 11:54
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.