Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

problemy z akumulatorem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

problemy z akumulatorem

Postprzez literka » 6 paź 2014, o 17:04

dzień dobry.
proszę o wskazówki co może byc przyczą takiego działania samochodu.

Mam Astrę 1.7 CDTI. Naprawde fajnyh smaochodzik, zadbany bo dbam o niego i przyznam ,ze póki nie oddałam do warsztatu chodziła bez zarzutu. Klopoty zaczęły sie jakis czas temu ...własciwie od czasu gdy chłopak w warsztacie zamontował mi radio Peying...l w końcu wróciłam do starego radia ale kłopoty pozostały.

Samochód potrafi sie rozładować gdy postoję nawet 15 minut na światłach przy wyłączonym silniku. Akumulator nie jest stary bo wymieniany na poczatku roku.Niestety nie zapalę go bez uzycia kabli. Proszę o wskazówki ...co może byc przyczyną takiego zachowania .

dziekuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam.
literka
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 08:22
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: problemy z akumulatorem

Postprzez goralzmc » 6 paź 2014, o 17:50

Pewnie brak ładowania. Tak na szybko to można sprawdzić czy pasek jest dobrze naprężony, jeżeli tak to podejrzewałbym alternator. A w nim może łożysko, może regulator napięcia. Aż tak super to się nie znam. Z tego co wiem to w odpowiednim warsztacie można spokojnie regenerować i cena też powinna być do zaakceptowania.

Chyba, że akumulator jest do końca rozładowany i jeździsz na krótkich trasach i nie ma kiedy się naładować.
Ale to też są w stanie sprawdzić miernikiem. Na warsztatach zajmujących się alternatorami, rozrusznikami itp często takie rzeczy za free sprawdzą, bynajmniej w Zamościu ;)

Pozdrawiam.
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: problemy z akumulatorem

Postprzez literka » 6 paź 2014, o 21:47

Dziekuję za odpowiedz....

no własnie jestem z Warszawy i niestety nie mam szczęścia ze znalezieniem dobrego uczciwego mechanika. A do Zamościa niestety daleko:)
Ale zapamietam te uwagi i ...pomęczę jakiegoś mechanika. Może jeśli wydawać mu sie bedzie ,że znam sie na samochodach to nie wyczyści mojego portfela.

A może ktoś mi jeszcze tutaj poleci dobrego sprawdzonego mechanika dla mojej Asterki:)

Pozdrawiam.
literka
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 08:22
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: problemy z akumulatorem

Postprzez janusz04065 » 7 paź 2014, o 17:09

Kol,Literka zanim pojedziesz do mechanika i wydasz kasę to sprawdz ładowanie na komputerze w samochodzie , jest dużo na ten temat na forum co i jak powinno być jak nie umiesz wejść w KOMPA też jest opisane jako tryb diagnostyczny .A dopiero potem mechanik - aku najlepiej naładować i podjechać gdzieś gdzie je sprzedają na pewno mają testery z prawdziwego zdarzenia ( miernikiem nie sprawdzisz sprawności aku )to Ci przetestują tak jak ma być to zrobione z wydrukiem najwyżej zapłacisz
z dychę ale będziesz pewny na bank czy jest sprawny.
Pozdrawiam
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: problemy z akumulatorem

Postprzez literka » 7 paź 2014, o 20:48

Janusz, dziekuję za radę. Może nie mam smykałki do naprawiania samochodów ale coś tam potrafię. W niedziele by usprawnić przewodzenie prądu klemy zostały dokładnie oczyszczone i nasmarowane. Właściwie to juz przygotowane na zimę. Co do akumulatora to podjade do warsztatu i sprawdzę gęstość elektrolitu czy też poziom napięcia. Gdzieś siedzi usterka której nie mogę znaleźć od dawna.
Pozdrawiam.
literka
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 08:22
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: problemy z akumulatorem

Postprzez janusz04065 » 9 paź 2014, o 20:28

Co za akumulator ty masz że chcesz sprawdzać elektrolit teraz są bez obsługowe . Sprawdz w test mode ładowanie u mnie przy max obciążeniu światła, klima , grzanie szyby, lusterka i dmuchawa jest od 13,9 -14,2.
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.