Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dwa błędy ECN 068304 oraz ECN 119103

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dwa błędy ECN 068304 oraz ECN 119103

Postprzez Czarodziej » 29 gru 2014, o 22:48

Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem Astry H z 2009r z silnikiem 1.3CDTI (Z13DTH)
Wszystko fajnie tylko że sprawdzając błędy metodą gaz hamulec wyskoczyły mi dwa błędy
pierwszy ECN 068304 i drugi ECN 119103

Trochę czytałem już na forum ale może jakaś mądrzejsza głowa doradzi od czego zacząć sprawdzanie o ile da się samemu coś przy tych błędach sprawdzić.
Dodam że na początku jak kupiłem samochód pojawił mi się silnik z kluczykiem i błąd ECN 068304 sprawdziłem kod błędu i doczytałem się na jednej z możliwości niskie napięcie świecy
dla tego podładowałem akumulator bo był słaby i kontrolka zgasła ale nie sprawdzałem czy pojawiał się dalej błąd w metodzie gaz hamulec.
Dzisiaj przypadkiem tak sobie zerknąłem i wyskoczyły mi te dwa błędy jak w temacie spalanie auta też trochę pozostawia do myślenia bo oscyluje w 8-8,5/100 Km

Z istotnych informacji nie zauważyłem aby falowały mi obroty jak nie którym osobą na forum
przy mrozach muszę trochę pod pompować pedałem gazu przy odpalaniu ale tylko jak jest zimny silnik (tak z 5 godzin nie odpalany )
Obecnie jeżdżę głównie po mieście.

Wymieniałem ostatnio olej i filtry zbrakło mi czasu tylko na wymianę filtra paliwa mam już kupiony czekam na trochę wolnego czasu i sobie wymienię.
Czarodziej
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 22:08
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Re: Dwa błędy ECN 068304 oraz ECN 119103

Postprzez janusz04065 » 31 gru 2014, o 18:58

Kol Czarodziej mam ten sam silnik i nie bardzo rozumiem co ci daje to niby pompowanie pedałem gazu , w starych ropniakach jak wszystko było w nich mechaniczne to rzeczywiście pomagało przy rozruchu , ale przy elektronice ? .Mój też teraz ciężko odpala -na pedał gazu nic nie reaguje aż odpali .Akumulator mam dwu letni trzyma bardzo dobrze ,ale jak go podłączyłem na noc i rano nie brał nic to motor odpalił bez problemu, spróbuję tak zrobić jeszcze jak będą większe mrozy co się będzie działo . Błędy twoje są ewidętnie powiązane z zasilaniem paliwa i być może powietrza zacznij od filtra paliwa przytkany -woda u mnie tani wytrzymał 7tyś i się zapchał były błędy jakie nie pamiętam . Co do odpalania podłącz aku na noc mały prąd i po odłączeniu zaraz odpalaj pedał gazu zostaw w spokoju . Napisz co zauważysz , na forum z tymi motorami jest nas chyba czterech większość to 1,7 usterki -objawy dotyczące silnika na pewno wszystkie się nie pokrywają .
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Dwa błędy ECN 068304 oraz ECN 119103

Postprzez Czarodziej » 31 gru 2014, o 21:53

Właśnie zbieram się do wymiany po nowym roku postaram się ogarnąć i wymienić filtr paliwa.
Akumulator również postaram się doładować jeszcze raz. Ale liczę po cichu że wymiana filtra paliwa rozwiąże problemy błędów :) i spalania za razem bo jest większe niż powinno
Z gazem przy odpalaniu to chyba mentalność a nóż widelec pomoże :)
Na pewno napiszę czy wymiana filtra pomogła :)

Tym czasem czas uciekać na świętowanie Nowego Roku z tej okazji życzę wszystkim wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń :)


Filtr paliwa wymieniony :)
Tak mnie naszła myśl że mogą być to jakieś stare błędy nie wykasowane ? bo żadna kontrolka przy tych błędach mi się nie świeci.
W tygodniu może uda mi się podpiąć pod komputer może to coś pomoże.
Czarodziej
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 22:08
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Dwa błędy ECN 068304 oraz ECN 119103

Postprzez Czarodziej » 10 sty 2015, o 14:25

Dzisiaj sprawdziłem świece okazało się że działała jedna reszta była już całkowicie padnięta
w tygodniu jeszcze podjadę skasować błędy przynajmniej nie świeci mi się już "check engine" ( pojawił mi się dopiero jakieś 2 -3 dni temu)
Akumulator sprawny bez ładowania sprawdzony miernikiem :) i jest OK :)
Zobaczę czy po kasacji błędów dalej będzie się pojawiać błąd P1191 oby nie :)
Czarodziej
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 22:08
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Dwa błędy ECN 068304 oraz ECN 119103

Postprzez Czarodziej » 19 sty 2015, o 20:58

Temat zakończony podpięcie pod komputer potwierdziło ze trzeba tylko wykasować błędy i nic już się nie pojawia :)
Czarodziej
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 22:08
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.