Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez janusz04065 » 28 lip 2015, o 16:28

Co z ta skrzynią kolego zrobiona bo nic nie piszesz .Opisz co było
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez izabella-S » 31 lip 2015, o 15:50

Może na początku nie kolego tylko koleżanko. Kobiety też potrafią się interesować tematem. Może i jestem Blondi ale tylko na wlosach. Jesli chodzi o skrzynie, to nie wiem czy to na pewno skrzynia. Samochód był u innego mechanika i ten twierdzi że łożysko w kole ,( smarowanie wyschlo w upały). Pojade jeszcze do jednego, niech potwierdzi którąś wersję. A narazie jeżdżę i oprócz tego szumu nic się więcej nie dzieje. Jak będę wiecej wiedziec napewno odezwę się na forum.
izabella-S
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 11:16
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez janusz04065 » 31 lip 2015, o 16:31

No to mała wpadka ale nie patrzyłem na profil pisałem odruchowo.To się odezwij koleżanko jak będziesz wiedzieć więcej. Ja robiłam skrzynie juz drugi raz przejechałem 7tys.i padla w środę robiłem w poniedziałek będę zakładał mechanik na wczasach .Jak będzie u Ciebie skrzynia to się dobrze zastanów komu ja dajesz remontować.
Pozdrawiam
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez izabella-S » 1 sie 2015, o 08:19

właśnie dlatego sprawdzam diagnozę u różnych mechaników, gdyż przestałam ufać temu jednemu. Prowadzałam auto od momentu zakupu do autoryzowanego serwisu ( wiadomo mają renomę i dobrą opinię). Najpierw wymiana rozrządu, później silnik ma nierówne obroty( i od tego się zaczęło). Wyczyścili układ dolotowy. Jeszcze dobrze nie odjechałam zapaliła się kontrolka pomarańczowa w prawym zegarze tzw. kranik. Podłączyli pod komp. odezwała się część która jest połączona z układem dolotowym. Dodam że od stycznia jeżdżę tum autem i ta kontrolka sie nie zapalała. Zrobili to na własny koszt (czy coś zwalili? pewnie tak). Silnik nadal nierówno pracuje. Znowu zapala się kranik, znowu jadę do nich, diagnoza: tym razem odzywa się filtr cząstek stałych ( ch cą czyścić i wypalić). Ale że mój mąż wkurzył się na nich auta nie zostawiliśmy. Poczytałam trochę na ten temat. Pojeżdziłam troche bardziej szaleńczo, kontrolka zgasła. Czy to pomogło? zobaczę 10 sierpnia. Prowadzę auto do jeszcze innego serwisu. A silnik nadal nierówno pracuje( tzn. nie cały czas, bo są momenty że jest równa praca, ale nie zawsze). masz na ten problem jakiś pomysł? A jak mi powiedzieli że skrzynia do wymiany to poradzili wymienić i auta się pozbyć (dobra rada?) nie po to go kupiliśmy pół roku temu. Auto mi się ogólnie bardzo podoba, dobrze się prowadzi i nie zamierzamy się go tak szybko pozbywać, szczególnie że nie mam pewności, że następny egzemplarz będzie lepszy. Co o tym myślisz?
izabella-S
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 11:16
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez janusz04065 » 1 sie 2015, o 08:58

No właśnie nie trudno by się go pozbyć ale co potem wpaść jak się mówi z deszczu pod rynne .Według mnie za długo czekasz z oficjalną diagnozą. Jak padła skrzynia to możesz narobić spustoszenia że nie będzie co naprawiać. Ja bym się trzymał jednego mechanika wybrać co ma dobrą markę jak będziesz skakać to wydasz kupę kasy i nic się nie dowiesz .Zdiagnozować skrzynie to nie jest wielki problem wystarczy auto podnieść nawet w domowych warunkach włączać biegi i posłuchać nawet kompletny laik usłyszy że ze skrzynią jest nie tak na pewno będzie szum nie do zaakceptowania. To bardzo dobrze słychać. Do roboty.
Pozdrawiam
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez juanito14 » 4 sie 2015, o 10:04

izabella-S napisał(a):Witam. Mam chyba podobny problem jaki tu opisujecie. Jedynka i dwojka bez problemu, wlaczam trojke i zaczyna sie wycie. Im wyzsze obroty tym bardziej slychac. Jak zwalniam przestaje wyc. Na warsztacie powiedzieli ze skrzynia do wymiany. Wkbec tego mam pytanie, czy wymienic czy moze regeneracja wystarczy? Na czym polega regeneracja? Jaki mam symbol skrzyni (6 biegowa 1,7 cdti) Z gory dziękuję za wszelkie wskazowki. Pozdrawiam.

a czy to wycie to takie jakby miałczenie, bo jeżeli tak to łożyska skrzyni biegów sam to przerabiałem, ale warto było.
juanito14
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 18:31
Lokalizacja: KIELCE
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez izabella-S » 4 sie 2015, o 14:41

Ja bym raczej nazwala huczenie. Im wieksza prędkość tym glosniej slychac, ale jak dochodzę do 120/h to ten huk jakby cichnie. Wiec nie jestem pewna czy to skrzynia. Moze to jednak łożysko w kole?
izabella-S
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 11:16
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez izabella-S » 4 sie 2015, o 14:43

juanito14 napisał(a):
izabella-S napisał(a):Witam. Mam chyba podobny problem jaki tu opisujecie. Jedynka i dwojka bez problemu, wlaczam trojke i zaczyna sie wycie. Im wyzsze obroty tym bardziej slychac. Jak zwalniam przestaje wyc. Na warsztacie powiedzieli ze skrzynia do wymiany. Wkbec tego mam pytanie, czy wymienic czy moze regeneracja wystarczy? Na czym polega regeneracja? Jaki mam symbol skrzyni (6 biegowa 1,7 cdti) Z gory dziękuję za wszelkie wskazowki. Pozdrawiam.

a czy to wycie to takie jakby miałczenie, bo jeżeli tak to łożyska skrzyni biegów sam to przerabiałem, ale warto było.

Czyli co dokladnie zrobiłeś? Wymieniales skrzynię, czy łożyska w niej?
izabella-S
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 11:16
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez szmic » 4 sie 2015, o 15:40

kompletny remont skrzyni biegów to około 1600zł (skrzynie.com - Sosnowiec, wymieniają wszystkie łożyska, nie bawią się w pojedyncze, bo później są problemy, że po wymianie pojedynczego siadają następne) do tego trzeba doliczyć koszt demontażu skrzyni, wysyłkę, dodatkowo może dojść wymiana dwumasy i tarczy sprzęgła, przeczytajcie sobie tematy ile producent zaleca oleju w skrzyni a ile powinno być więcej aby wszystkie wałki i łożyska miały smarowanie, bo to jest główna przyczyna podania skrzyń
Ostatnio edytowano 4 sie 2015, o 21:51 przez szmic, łącznie edytowano 1 raz
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: skrzynia biegów astra 3 1,7,110km

Postprzez janusz04065 » 4 sie 2015, o 20:33

Ja poraz drugi robiłem skrzynie wcześniej nie cały rok zrobiłem 7tys i teraz z powrotem dzisiaj przed godziną skończył mechanik cisza w aucie jak w grobie..Wymieniaj wszystkie łożyska i
przypadkiem nie wysyłaj do POZNANIA SKRZYNI.
Pozdrawiam
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.