Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Błąd ECN 213971- prośba o pomoc

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Błąd ECN 213971- prośba o pomoc

Postprzez grzegorzxx » 9 sty 2015, o 15:19

Witam :)

Jestem tu nowy i proszę na początek o wyrozumiałość. Posiadam Astrę H z 2004r 1,7CDTI i dziś tak z głupoty zrobiłem test GAZ-HAMULEC i wyskoczył błąd ECN 213971. Po próbie zdekodowania wychodzi że to błąd P ponieważ ta metoda tylko wykrywa usterki tego typu .. i wyszło że P:

P2139 Throttle/Pedal Position Sensor/Switch ôDö /"F" Voltage Correlation Zasilanie paliwem / powietrzem
po przetłumaczeniu

(Przepustnica / czujnik położenia pedału / przełącznik ODO / "F" Napięcie Korelacja)

Są jeszcze

U2139 CAN-Bus No Communication with CIM (Steering Column Module) C-003

Ale to chyba nie to.., choć sporadycznie miewałem problemy w kierownicy z przyciskami zmiany utworów i pokrętła głośności...

Miał ktoś kiedyś podobny problem,czy można spokojnie jeździć.. Z autem nic się nie dzieje odpala dobrze,przyśpieszenie też ok. a błąd wyskoczył. Mogą na to mieć wpływ ostatnie duże zmiany temp..przedwczoraj -15 a dziś +8, i problem sam zniknie..

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie :)
grzegorzxx
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 15:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Błąd ECN 213971- prośba o pomoc

Postprzez wojtak » 9 sty 2015, o 15:52

Ja kiedyś miałem ten sam błąd. Olałem go całkowicie i po jakimś czasie sam się wykasował. Tzn. nie wiem czy sam z siebie, czy przy okazji np. odpinania akumulatora. Czasami w naszych samochodach błędy same wyskakują, zauważyłem też że dużo ich wyskakuje zimą. Może to wpływ temperatury, zamarzania czujników itp..
Jeżeli samochód nie daje żadnych innych oznak to skasuj błąd i sprawdź czy nie pojawia się ponownie. Jak nie to szerokiej drogi.

Problemy przycisków kierownicy szukał bym w CIM, wiązkach łączeniowych do tych przycisków ew. w masie.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Błąd ECN 213971- prośba o pomoc

Postprzez grzegorzxx » 9 sty 2015, o 16:01

Wojtak Dzięki za cenne uwagi :)
grzegorzxx
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 15:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Błąd ECN 213971- prośba o pomoc

Postprzez tuszok » 10 sty 2015, o 13:31

Po podłączeniu kompa pewnie wyszłoby, że ten błąd jest nieaktywny. Często się tak dzieje, że auto z różnych przyczyn (nie koniecznie awaria) złapie na chwilejakieś błędy i one są w pamięci do czasu wykasowania ich.
Co do drugiego błędu to problemy z CIMem - temat był wiele razy poruszany na forum.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Błąd ECN 213971- prośba o pomoc

Postprzez grzegorzxx » 13 sty 2015, o 20:38

Dzięki tuszok za informacje Jak narazie gwiazdeczka śmiga bez problemu... ale błąd cały czas zapisany...,będę jeździć dalej a przy okazji podjadę na komputer.

Pozdrawiam :D
grzegorzxx
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 15:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.