Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

ESP + IDS+ auto z kluczykiem | sczytanie błedów

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

ESP + IDS+ auto z kluczykiem | sczytanie błedów

Postprzez slezionaf » 14 sty 2015, o 22:40

Witam,

Mam problem, z początkiem grudnia wymieniałem skrzynie i dwumase w Astrze 1.7 CDTI 101 .

Tydzień po wymianie, w mroźny dzień jechałem na autostradzie i wyskoczyła mi kontrolka trakcji ESP przy 120 km/h, spadły obroty i się zatrzymałem, odpaliłem na nowo i było ok. A że jeżdżę tym autem około 3 miesięcy stwierdziłem, że to prawidłowe zachowanie systemu. Niestety kolejnego dnia jeżdżąc w mieście 30 km/h znów się pojawiła. Ale był spokój. Niestety objaw powrócił, ale występuje rzadko. Ale zauważyłem, że jak jest rozgrzany i jest na biegu jałowym to po kilku minutach stania włącza się się ESP i Kluczyk. I silnik wchodzi na wyższe obroty i głośniej pracuje. Co myślicie na ten temat?

Od tygodnia zaczeła mi się palić również kontrolka IDS+, ale to podejrzewam że wtyczki z prawego koła są zabrudzone.

Błędy jakie sczytałem:

ECN 161450
ECN 053003
ECN 112052
ECN 112252
ECN 050074
ECN 038008

sprzegło, dwumas i układ chłodzenia były robione tak samo jak wymiana zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego wraz z czujnikem, ale błędy nie były kasowane. Mógłbym mi ktoś przetłumaczyć te błędy?

Z góry dziękuje
Avatar użytkownika
slezionaf
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 lis 2014, o 23:34
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: ESP + IDS+ auto z kluczykiem | sczytanie błedów

Postprzez tuszok » 14 sty 2015, o 23:10

Sam możesz sobie przetłumaczyć błędy http://astra-3.pl/ecn_search.php

Najlepiej byłoby podłączyć pod kompa i zobaczyć które są aktywne.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.