Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Komputery nie widzą airbagów w GTC - co dalej, co robić?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Komputery nie widzą airbagów w GTC - co dalej, co robić?

Postprzez drQuality » 15 sty 2015, o 20:30

Witajcie,

mam problem. Otóż od bardzo długiego czasu w astrze gtc świeci się kontrolka od poduszek.

Oczywiście zajechałem z problemem do specjalisty. Najpierw jednego potem drugiego.

Na komputerze nic nie wykazało.

O co może chodzić, czy permanentne świecenie kontrolki może wpłynąć na ewentualne bezpieczeństwo ? dodam, że KONTROLKA GAŚNIE TYLKO PODCZAS MROZU, GDY ASTRA STOI NA ZEWNĄTRZ. :shock:

Proszę o porady. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 31 mar 2015, o 18:53 przez drQuality, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
drQuality
Starszy kierowca
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 15:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Kontrolka Airbag - wciąż świeci - co robić ?

Postprzez silenoz13 » 20 sty 2015, o 07:39

Miałem podobny problem kiedyś ale w Stilo. Na początku co jakiś czas zapalała się kontrolka z poduszek powietrznych po czym po jakimś czasie gasła. Na początku myślałem że może gdzieś coś nie ma styku i stąd ten problem ale z czasem kontrolka już świeciła cały czas czy to w zimnym czy ciepłym otoczeniu. Pierwsze co zrobiłem to przeczyściłem pod fotelem wszystkie kostki z podłączeniem do fotela, ale to nie dało raczej żadnej poprawy, chociaż spróbuj od tego. U mnie problemem okazała się mata we fotelu odpowiedzialna za poduszki. Mata ta daje komputerowi informacje o ciężarze i obecności kierowcy bądź pasażera i komputer wtedy, podczas jakiejś kolizji, wie z jaką siłą wystrzelić poduszki (przynajmniej u mnie w Stilo tak było ale myślę że zasada jest wszędzie taka sama)U mnie ta mata była uszkodzona, jakiś obwód był przerwany i stąd świeciła się kontrolka. Co do bezpieczeństwa to poduszki były aktywne tylko wystrzeliłyby z największą siłą. Niemniej denerwowała mnie świecącą kontrolka. Jeśli chodzi o wymianę tej maty to chyba trochę kosztuje, nie wiem jak w astrze, poszukaj. Jest sposób aby znikła denerwująca świecąca kontrolka z poduszek. To tzw. emulator maty. Można go dostać np. na allegro. To takie małe urządzenie które podpinasz do wtyczki pod fotelem (nie do wtyczki od fotela) i które daje sygnał komputerowi o obecności pasażera na fotelu. Minusem jest jednak to ze gdy jedziesz sam i będziesz miał kolizje to druga poducha tez wystrzeli. U mnie po zamontowaniu w stilo kontrolka od razu zgasła i nigdy się już nie swieciła, tylko jeszcze trzeba było wykasować błąd poduszek i było ok. Spróbuj jednak od przeczyszczenia styków na wtyczce pod fotelami. pozdr
silenoz13
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 11:44
Lokalizacja: Świętochłowice
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Kontrolka Airbag - wciąż świeci - co robić ?

Postprzez drQuality » 20 sty 2015, o 21:26

dzięki bardzo za odpowiedź.
Avatar użytkownika
drQuality
Starszy kierowca
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 15:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Kontrolka Airbag - wciąż świeci - co robić ?

Postprzez drahe » 22 sty 2015, o 20:45

Znajdź specjalistę który potrafić odczytać błędu z modułu Airbag.Skoro kontrolka się zapaliła a potem zgasła to błędy na pewno są.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Kontrolka Airbag - wciąż świeci - co robić ?

Postprzez drQuality » 31 mar 2015, o 18:51

witajcie, odświeżam temat.

byłem dziś u dwóch specjalistów, każdy z nich podłączył laptop do mojej gtc, po czym okazało się w obu przypadkach, że błędów nie ma...tylko z wyjątkiem takim, że ani jeden ani drugi nie mogli połączyć się przez komputer z poduszkami.

jeden powiedział mi, że skoro kontrolka świeci to poduchy nie działają, drugi podobnie, z tym, że zalecił abym zajechał do elektryka.

byłem już w sumie u 4 mechaników, każdy oczywiście skasował za podpięcie do kompa a właściwej diagnozy brak. i kasy w portfelu też ubywa.

co robic?
Avatar użytkownika
drQuality
Starszy kierowca
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 15:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Komputery nie widzą airbagów w GTC - co dalej, co robić?

Postprzez szmic » 31 mar 2015, o 20:29

sądzę że byłeś u złych fachowców skoro nie mogli połączyć się z airbag, pewnie posiadali jakieś uniwersalne testery, znajdź kogoś z Techem lub o-p, coś nie chce mi się wierzyć że nie można połączyć się z aibagiem
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Komputery nie widzą airbagów w GTC - co dalej, co robić?

Postprzez drahe » 1 kwi 2015, o 07:31

Może nie być komunikacji ze sterownikiem dlatego świeci kontrolka AIRBAG.
Abo kabloteka albo sterownik uszkodzony.
Jaki masz rok produkcji auta? Do 2006 był bezpiecznik od poduszek w tylnej skrzynce bezpiecznikowej.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Komputery nie widzą airbagów w GTC - co dalej, co robić?

Postprzez drQuality » 1 kwi 2015, o 08:29

rocznik 2007.
Avatar użytkownika
drQuality
Starszy kierowca
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 15:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Komputery nie widzą airbagów w GTC - co dalej, co robić?

Postprzez drQuality » 1 kwi 2015, o 15:14

aktualizacja:

dziś podczas jazdy ok. 90km kontrolka nie pojawiła się zaraz po włączeniu auta, tak więc przez te ok. 90km był spokój, jednak po ponownym uruchomieniu astry w celu wjechania do garażu kontrolka znów się zapaliła ...
Avatar użytkownika
drQuality
Starszy kierowca
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 15:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 73 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.