Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Padająca dwumasa?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Padająca dwumasa?

Postprzez Hiczkok » 6 lut 2015, o 18:53

Witam

Ostatnio przy lekkim wciśnięciu sprzęgła słychać dziwne stukanie, natomiast gdy pedał sprzęgła jest wciśnięty do końca lub w ogóle niedotykany to wszystko jest w porządku. Link do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=kJlZfY-fH3w
Czy to może być padająca dwumasa?

Pozdrawiam :)
Hiczkok
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 18:43
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Padająca dwumasa?

Postprzez maciejl » 16 lut 2015, o 13:57

Tak to niestety dwumasa .... własnie jestem po wymianie koła sprzęgła :P
i mam inny problem . po wymianie sprzęgło śliprzga sie przy depnięciu w pedał gdy obroty na 4 biegu przekraczaja 2000.
maciejl
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 13:32
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Padająca dwumasa?

Postprzez murakami » 13 mar 2015, o 16:40

Hej!
Chciałbym podpiąć się pod temat i podpytać czy wymiana dwumasy też mnie czeka.
Auto ogólnie sprawuje się wzorowo, trochę falują obroty ale to już zostało doskonale zdiagnozowane na forum i już niedługo Astra wjeżdża "na warsztat" by wymienić felerny czujnik za 500pln.
Wracając jednak do dwumasy - gdy przyspieszam na niskich obrotach (szczególnie jeśli robię to z połową gazu) rzędu 1300-1600 obr/min słyszę taki "traktorowaty" dźwięk silnika. Ustaje około 1800 obr/min. Powyżej już jest cisza i spokój.
Moje typy to jakaś obluzowana osłona silnika (daj boże) albo dwumasa. Auto ma 118kkm przebiegu produkcja 10/2010, wcześniej jeździło jako służbowe w Niemieckiej firmie. Książkę ma pełną i tam żadnej informacji o naprawach związanych z dwumasą nie znalazłem.
Dodatkowym objawem jest to, że gdy wcisnę sprzęgło do końca słychać charakterystyczne delikatne "puknięcie". Poza tym, sprzęgło chodzi jak malina i puszcza w połowie głębokości tak jak powinno.
Czy komputer pokazałby gdziekolwiek jakikolwiek błąd gdyby coś zaczęło dziać się z dwumasą?
murakami
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 lis 2014, o 18:04
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Padająca dwumasa?

Postprzez tuszok » 13 mar 2015, o 17:00

Komputer pokazuje tylko błędy związane z elektroniką a sprzęgło jest w 100% urządzeniem mechanicznym. Twoje objawy mogą wskazywać na kończącą sie dwumasę.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Padająca dwumasa?

Postprzez kaliope » 13 mar 2015, o 17:17

padającą dwumaśe przede wszystkim słychać na wolnych obrotach jak w filmiku u góry lub tu:

https://www.youtube.com/watch?v=spHu6_TS5vs
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.