Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Rozrząd

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Rozrząd

Postprzez rogaaal » 24 lut 2015, o 21:09

Witam od nowości jestem posiadaczem Astry 3 1.7Cdti 100KM 2005r.Przebieg 104 tyś przymierzam sie do wymiany kompletnego rozrządu.Jakiej firmy polecacie paski, napinacze do tego modelu?
Może macie jakiś zaufany sklep internetowy gdzie zamawiacie części są pewne i orginały bez chińskich podrób :D Jak coś wrzucie linki.
Z góry dzieki za pomoc pozdrawiam
rogaaal
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 gru 2013, o 23:06


Re: Rozrząd

Postprzez rogaaal » 25 lut 2015, o 15:50

Panowie nikt z Was nie zmieniał rozrzadu w tym modelu Astry?
Bede wdzieczny za pomoc jakiej firmy czesci kupić,nie chce kupić czegoś co zaraz sie rozleci dlatego pytam.
rogaaal
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 gru 2013, o 23:06

Re: Rozrząd

Postprzez szmic » 25 lut 2015, o 17:04

Dla jednego może być dobry Contitech dla drugiego Dayco itp. ile firm tyle będzie opinii. Ja jeżdżę na wymiany rozrządu do warsztatu który prowadzi również sprzedaż części, solidny , sprawdzony i nie handlują chińszczyzną, sami proponują co jest dobre, zlecam wymianę i tyle, plus jest taki że jeżeli po demontażu okaże się że jakaś część jest inna niż wykazał VIN to ściągają następną z półki i montują a nie czekam na sprowadzenie kolejny dzień lub dwa, przede wszystkim jest pełna gwarancja na części a tym bardziej na usługę wymiany, więc szukanie po sklepach internetowych przynajmniej w tak ważnym elemencie jak rozrząd nie jest dobrym pomysłem , nie wspomnę o problemach jak przyślą np. nie pasujący napinacz i niepotrzebny w takim przypadku postój samochodu w warsztacie. Moja rada to poszukaj sobie warsztatu i sklepu jak najbliżej miejsca zamieszkania.
Contitech/Continental ma dobre paski (wzmocnione) - może być również BOSCH, rolki SKF mechanicy przestali polecać - nie wiem do dzisiaj dlaczego, dobra pompa wody np. Ruville. Dobrą opinię mają zestawy INA. Tyle w temacie - decyzja należy do Ciebie.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Rozrząd

Postprzez rogaaal » 27 lut 2015, o 15:38

A wiec tak wogóle dzieki ze ktokolwiek sie odezwał i mi pomógł,bo coś tu nie chętnie udzielają odpowiedzi :D być może tylko nowym użytkownikom :D
Zrobiłem tak jak pisałeś znalazłem dośc tani sklep w mojej okolicy i mam do wyboru zestaw Gates i INA jaki byscie wybrali.
A drugie pytanku wymieniać też pompe wody czy nie koniecznie ?
Pompe mam do wyboru
Kraft i SKF ta kraft jest prawie o 100zł tańsza.
rogaaal
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 gru 2013, o 23:06

Re: Rozrząd

Postprzez mateusz » 27 lut 2015, o 16:13

hej, to nie tak ze nie odp nowym czy starym uzytkownikom. poprostu jesli nikt sie z tym osobiscie nie bawil to po co ma Ci cos pisac jak nie ma pojecia. ja,np zlece wymiane rozrzadu koledze mechanikowi, ktory wiec co jest dobre. ja tylko place ;) zaloze sie ze 90-95% uzytkownikow samochodow tak robi ;)
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Rozrząd

Postprzez szmic » 27 lut 2015, o 17:03

Ja wybrałbym zestaw INA (oczywiście ktoś może mieć odmienne zdanie nt tego zestawu), co do pompy wody to w silnikach 1.7 chodzi na pasku klinowym a nie na pasku rozrządu, także nie trzeba koniecznie wymieniać razem z rozrządem ale wiadomo lepiej zrobić wszystko od razu
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Rozrząd

Postprzez astra110 » 27 lut 2015, o 17:24

Mi polecono zestaw INA i taki mam właśnie założony a pompy nie ruszałem.
Każdy markowy zestaw będzie OK bo i tak najważniejszy jest fachowy montaż.
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Rozrząd

Postprzez kaliope » 27 lut 2015, o 20:27

astra110 napisał(a):Mi polecono zestaw INA i taki mam właśnie założony a pompy nie ruszałem.


a pompa nie jest pasku rozrządu w 1.7?
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Rozrząd

Postprzez rogaaal » 28 lut 2015, o 16:55

No ponoć pompa wody w 1.7 nie jest na pasku rozrządu.CO do rozrządu zamówie INA...sporo ludzi go poleca.
rogaaal
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 gru 2013, o 23:06

Re: Rozrząd

Postprzez szmic » 28 lut 2015, o 21:19

Przecież napisałem to wszystko powyżej
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.