Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez mareksz » 19 mar 2015, o 20:15

WITAM PYTANIE CZY KTOŚ MIAŁ TAKI PRZYPADEK;PODCZAS JAZDY ZAPALA SIĘ POMARAŃCZOWA KONTROLKA SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM I SILNIK TRACI MOC BYŁEM U DWÓCH MECHANIKÓW I DWIE RÓŻNE DIAGNOZY JEDNA Z NICH TO MODUŁ CIM DO WYMIANY DRUGA TO REGULACJA CIŚNIENIA TURBINY SILNIK W MOIM SAMOCHODZIE TO 1.7 CDTI 101 KM [ISUZU ASTRA H Z 2004 R PRZEBIEG 220 TYS] NIE WIEM KTÓRA DIAGNOZA JEST BLIŻSZA PRAWDY A MOŻE ŻADNA CZY KTOŚ MIAŁ PODOBNY PRZYPADEK Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ,POZDRAWIAM
mareksz
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 18:58
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez sparspar » 19 mar 2015, o 20:35

Witam
Byłeś u dwóch mechników i po podłaczeniu pod komputer nie wyskoczył ani jeden błąd, tak mamy to rozumieć?
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez mareksz » 19 mar 2015, o 21:37

nie wiem jakiego rodzaju komputer wykrył błędy diagnoza jednego awaria układu cim a drugiego mechanika zbyt niskie ciśnienie doładowania zalecenie regulacja turbiny to tyle co do diagnozy mechaników gdzie bliżej prawdy?????
mareksz
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 18:58
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez sparspar » 19 mar 2015, o 21:56

Najpierw sprawdź błędy...
Nie wiem gdzie bliżej prawdy, nie znam historii Twojego auta
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez kaliope » 19 mar 2015, o 23:00

poproś żeby Ci podali dokładny kod błedu.

Czy to czasem nie jest ta historia?: viewtopic.php?f=2&t=2124
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez kalatos » 20 mar 2015, o 09:40

Zobacz mój temat tu: viewtopic.php?f=2&t=2382 Mam bardzo podobne objawy, w weekend biorę się za czyszczenie EGR, przepustnicy i kolektora dolotowego, Tobie także proponowałbym zacząć od tego.
kalatos
Starszy kierowca
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 21:36
Lokalizacja: Żyrardów
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez mareksz » 29 kwi 2015, o 20:29

po wymianie turbiny problem został rozwiązany
mareksz
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 18:58
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez mieciu » 18 maja 2015, o 17:11

Witam
W mojej astrze gtc 1.7 cdti zapalila sie wlasnie kontrolka pomaranczowa samochod z kluczem .
auto bylo podpiete pod komputer i mechanik powiedzial ze moze to byc uszkodzony czujnik doladowania turbiny i nalezy jechac do elektryka .
podczas dluzszej trasy okolo 150 km kontrolka nie palila sie wcale , lecz rano po zapaleniu silnika pojawila sie znow i potem tez znikla .
Dodatkowo swiatlo prawe postojowe po wymianie u mechanika zarowek ( 2 razy ) i tez nadal nie dziala . Ktos cos podpowie ?
mieciu
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 19:15
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez janusz04065 » 18 maja 2015, o 21:04

Piszesz że masz silnik 1.7 a na profilu widzę 1.3 Z13 taki jak mam ja . Nie piszesz też jaki to był błąd może taki a może taki to tak wygląda jak byś był u wróżki a nie u mechanika. Ta kontrolka zapala się też jak nie pasuje coś pilotowi i tu też może być słaba bateria.Napisz coś więcej TO MOŻE coś pomożemy
janusz04065
Klubowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 20:14
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: ZAPALA SIE KONTROLKA BŁĘDU SAMOCHÓD Z KLUCZYKIEM

Postprzez mieciu » 18 maja 2015, o 22:07

Widocznie w profilu mam jakis blad , ale posiadam 1.7 cdti silnik . poprostu pali sie ta kontrolka samochod z kluczykiem a mechanik stwierdzil ze moze to byc blad czujnika doladowania turbiny ale nie byl pewny. Dodatkowo tak jak wspomnialem nie ma doplywu pradu do prawiej postojowki . Wiedzy nie mam za duzej w tym temacie w zasadzie to bardzo niska .. prosilbym o odpowiedz.
mieciu
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 maja 2015, o 19:15
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.