Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Uderzenie po wciśnieciu sprzęgła

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Uderzenie po wciśnieciu sprzęgła

Postprzez fala77 » 28 mar 2015, o 08:07

Na wstępie chciałbym się przywitać.Witam wszystkich.Jestem świeżo upieczonym właścicielem Opla Astry 1.7 cdti 110 km.Trapi mnie taki problem.Gdy energicznie ruszam czytaj na jedynce rozkręce silnik kolo 2000-3000 obrotów i wcisnę sprzęgło do końca by zmienić bieg to odczuwalne jest takie mocne uderzenie.Piszac obrazowo jak bym dostał kopa w plecy.Tak jak by zbyt energicznie była odpinana skrzynia biegów od silnika w cudzysłowie.Na dwojce i dalej jest podobnie.Przy spokojnym ruszaniu objawy te nie występują.Tylko jak wysoko kręce silnik.Biegi wchodzą normalnie,na jałowym jak ruszam sprzęgłem to nie słysze żadnych niepokojących odgłosów.Czy to sławna dwumasa pada czy może coś innego np.poduszka pod silnikiem lub skrzynią?
fala77
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 07:50
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Re: Uderzenie po wciśnieciu sprzęgła

Postprzez tuszok » 28 mar 2015, o 19:43

Ja bym obstawiał dwumasę ale dla pewności weź kogoś do pomocy niech przegazuje silnik a Ty otwórz maskę i zaobserwuj co się dzieje i co słychać. Jeśli to byłyby poduszki to powinieneś to zobaczyć.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Uderzenie po wciśnieciu sprzęgła

Postprzez fala77 » 28 mar 2015, o 20:04

Jestem raczej laikiem.Co mam obserwować?czy przy gazowaniu "rzuca" silnikiem czy jak?
fala77
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 07:50
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Uderzenie po wciśnieciu sprzęgła

Postprzez tuszok » 28 mar 2015, o 20:26

To może lepiej podjedź do mechanika ;) Dodając gwałtownie gazu silnik odchyla się do tyłu i można zaobserwować czy to odchylanie jest naturalne i cy nie towarzyszą temu jakieś stuki itp ale jeśli nie wiesz jak prawidłowo powinien zachowywać się silnik to raczej sam tego nie zdiagnozujesz. Oczywiście należy jeszcze optycznie i "dotykowo" sprawdzić poduszki silnika i skrzyni aby ocenić ich stan.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Uderzenie po wciśnieciu sprzęgła

Postprzez fala77 » 28 mar 2015, o 20:35

Tak też chyba zrobie :D Muszę i tak wymienić rozrząd to powiem też aby i to sprawdził.W każdym bądź razie dziękuje za pomoc.
fala77
Starszy kierowca
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 07:50
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.