Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez drQuality » 3 kwi 2015, o 18:46

czy macie jakieś spostrzeżenia z tym związane?

czy jazda na rezerwie może negatywnie wpłynąć na astre ?

czy warto wlewać to "lepsze" paliwo?

pozdrawiam
Avatar użytkownika
drQuality
Starszy kierowca
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 15:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez tuszok » 3 kwi 2015, o 19:19

Te silniki są przystosowane do spalania Pb95 i takie paliwo jest w zupełności wystarczające. A co do jazdy na rezerwie to zależy od tego co masz w baku bo często bywa, że na dnie jest jakiś syf a co gorsza woda, której filtr nie zatrzyma i dlatego lepiej nie jeździć na rezerwie. Ja po kupnie auta czyściłem bak i tankuję tylko na renomowanych stacjach paliwo ale na rezerwie nie jeżdżę bo nie lubię widoku jak "żydek" świeci :D
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez drQuality » 3 kwi 2015, o 20:08

rozumiem. również tankuję "te lepsze" :)
Avatar użytkownika
drQuality
Starszy kierowca
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 15:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez sparspar » 5 kwi 2015, o 19:14

Mój znajomy ma dwie stacje, nieraz z nim rozmawiałem o jakości paliwa. "Przy wódzie" powiedział mi, że dom ma ,samochód ma , kasę na koncie też więc u niego paliwo jest w porządku:), tyle na temat jakości
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez kaliope » 5 kwi 2015, o 19:33

tuszok napisał(a): tankuję tylko na renomowanych stacjach paliwo ale na rezerwie nie jeżdżę bo nie lubię widoku jak "żydek" świeci :D


a ja się wyleczyłem z renomowanych stacji. Ostatnio był raport i wykaz stacji gdzie paliwo mocno odbiega od norm i był tam m. in jedne Shell z Krakowa. Nie bądzcie naiwni. Wiele stacji renowmowanych to tylko frenchasing, czyli prywatna totalnie stacja, z właścielem cwaniaczkiem, który wykupuje prawa do szyldu BP czy Shell.
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez sparspar » 5 kwi 2015, o 19:40

[quote="kaliope"[/quote]

a ja się wyleczyłem z renomowanych stacji. [/quote]

...A jakie to są nierenomowane ?:). Kontrole nie przychodzą codziennie więc uwierz, że każdy właściciel ma co nie co za uszami :)
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez kaliope » 5 kwi 2015, o 19:46

dokładnie to chciałem powiedziec. Czyli nie będe dopłacał po 20 groszy więcej na BP lub Shell które ludzie z furami uwielbiają i się chwalą np w ogłoszeniach, że tankowany tylko na BP. Taki sam syf sprzedają wszędzie w Polandii. Więc jeżdze na małą lokalną stację gdzie paliwo min 20 groszy tańsze. Tankuje tam oba auta od 2 lat i autka śmigają.
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez sparspar » 5 kwi 2015, o 19:49

Zgadzam się, wszystko zależy od tego "cwaniaczka" o którym wspominałeś :). Nie liczy się szyld..., tylko cena- bo czasy ciężkie :( ,dla nas jak i dla właścicieli stacji..., ale niektórzy przeginają z "domieszkami"
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez drQuality » 6 kwi 2015, o 08:32

daliście znów do myślenia ...
Avatar użytkownika
drQuality
Starszy kierowca
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 15:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: jak jazda "na rezerwie" wpływa na samochód?

Postprzez sparspar » 6 kwi 2015, o 09:23

Za dużo nie myśl, ja tankuje na Orlenie bo tam smakuje mi kawa i hot-dogi i wcale nie zastanawiam się jakiego typu paliwo mają:). A w Ostrodzie tankuje na BP bo obok jest McDonalds:)
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.