Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez VeetiS » 6 kwi 2015, o 16:06

Witam. posiadam opla astre 1.7 td z 1998r. kilka dni temu uporalem sie z problemem sprzegla a wczoraj pojawij sie nowy.
Jechalem na impreze 60km wszystko bylo ok. wracalismy zajechalem na stacje benzynowa, zgasilem samochow, nalalem paliwa, zaplacilem.
Wracam do auta, odpalilem chcialem ruszyc i zgasl silnik. odpalilem znow, pochodzil kilka sekund zaczela mrygac pomaranczowa kontrolka z piorunem w srodku i zgasl i tak z 10 razy.
czasami mryga zaraz po przekreceniu kluczyka i wtedy w ogole nie odpale, ale gdy wyjme kluczyk, wsadze i szybko odpale to chodzi kilka sec i gasnie.
aa i jeszcze jak zgasnie to slychac takie jakby ciche wycie jakies 10sec i cisza. A gdy zgasnie i od razu wylacze zaplon to wycie ucicha wraz z jego wylaczeniem.
bardzo prosze o szybka pomoc, bo auto stoi na stacji na parkingu a ja nie wiem co robic. Czy mozna jakos to samemu naprawic, czy laweta i do mechanika?
z gory dziekuje za pomoc
VeetiS
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 mar 2015, o 21:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez szmic » 6 kwi 2015, o 19:53

może masz zapchany filtr paliwa, wypedałuj błędy
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez VeetiS » 6 kwi 2015, o 19:59

kupilem auto 2 tyg. temu, filtra jeszcze nie patrzylem, ale przy przekreceniu zaplony zanim kontrolka zacznie mrygac to pali od kopa i przez te kilka sec chodzi normalnie az zacznie mrygac i wtedy gasnie jakby odcial zaplon
VeetiS
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 mar 2015, o 21:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez szmic » 6 kwi 2015, o 20:01

przyczyn może być sporo włącznie z czujnikami, sprawdź błędy http://astra-3.pl/tips.php?id=7#up
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez sparspar » 6 kwi 2015, o 20:18

O ile dobrze zrozumiałem to kolega ma Astre G?, która kojarzy mi się ze sterownikiem w pompie"zimne luty" i podobnymi objawami
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez VeetiS » 6 kwi 2015, o 21:04

tak jest to astra g. hol na kompa, bo innej rady juz chyba nie widze. Obdzwonilem kilku mechanikow i zaden nie mogl pomoc, tylko przypuszczenia. napisze jutro co i jak.
dobrej nocy
VeetiS
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 mar 2015, o 21:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez szmic » 6 kwi 2015, o 21:10

sorry nie wiedziałem że to AG
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez sparspar » 6 kwi 2015, o 21:38

.....błędy i tak dla siebie możesz sobie sprawdzić licząc mrugnięcia ;)
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez tuszok » 7 kwi 2015, o 08:51

A to nie jest przypadkiem problem z immobiliserem?
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: silnik po odpaleniu gasnie po kilku sekundach. pomocyy!

Postprzez VeetiS » 17 kwi 2015, o 22:19

Witam ponownie bylo jednak walniete immo. Nie dowiedzialem sie co zawinilo, ze sie rozsypalo, bo tesc dal namiar na mechanika, ktory wycial mi je za 250zl.
i pojawil sie nastepny duuzy problem. kilka dni przed immo popsula mi sie pompka sprzegla, wymienilem ja i smigalo, wczoraj znow to samo, miekkie sprzeglo, tyle ze pompka dziala i poszedl chyba wysprzeglik, bo odpowietrzanie nie dawalo zadnych rezultatow. Przez odpowietrznik wpuszczalem plyn pod cisnieniem i kilka godz pojezdzilem, ale zauwazylem, ze leje sie on miedzy skrzynia a silnikiem. Mam zamiar jutro zamowic nowy, tylko czytalem, ze sa rozne skrzynie f16, f23 itd. orientuje sie ktos z was jaki jest u mnie ? mam astre 2 1.7 g td 1998 X17DTL? albo czy jest na skrzyni napisane jaka to ? bo w dowodzie nie znalazlem. pozdrawiam
VeetiS
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 mar 2015, o 21:26
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.