Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

blad / auto gasnie podczas jazdy

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

blad / auto gasnie podczas jazdy

Postprzez Laughter » 15 kwi 2015, o 21:23

Witam,

Miałem już kilka takich przypadków, więc pewnie istnieje potrzeba odwiedzenia serwisu.
Podczas jazdy wyskakuje mi kontrolka "Układ stabilizacji toru jazdy" i "Układ elektroniczny silnika, skrzyni biegów, immobilizer, filtr paliwa do silników wysokoprężnych". Auto traci moc i muszę się zatrzymać, brak reakcji na pedał gazu. Auto zostaje na jakichś 1400obrotach. Pomaga odpalenie auta ponownie, niby nic, ale lepiej przy wyprzedzaniu tego nie spotkać.
Wiecie co to może być?

Astra 2005 1,9cdti 120km, Warszawa

Pozdro
Laughter
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 19:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Re: blad / auto gasnie podczas jazdy

Postprzez szmic » 15 kwi 2015, o 21:34

dowiemy się kolego wszystkiego jak sprawdzisz błędy, obojętnie czy podpięcie czy metoda wypedałowania, błędem ESP raczej nie przejmowałbym się, gdyż zdarzyło się to podczas jazdy, bardziej trzeba skupić się na silniku a przyczyn może być sporo, nie będę wymieniał , sprawdź błędy to coś zaradzimy
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: blad / auto gasnie podczas jazdy

Postprzez Laughter » 15 kwi 2015, o 21:46

ok kilka razy sprobowalem i za kazdym razem to samo
ECN 112052 zmienia sie w 112252
Laughter
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 19:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: blad / auto gasnie podczas jazdy

Postprzez pavvelll » 16 kwi 2015, o 17:22

Miałem ten sam problem i doszło do tego,że za każdym odpaleniem włączał się tryb awaryjni i to przez 2 dni. Nie mogłem się z tym uporać błąd 1120 i 1122 wbrew pozorom to nic poważnego, żadna awaria silnika. Poczytałem trochę w internecie i ciągle coś pisali o "kostce przy pedale gazu" że niby jest obluzowana, lub zaśnieżałe ma styki. Zdjąłem osłonę która znajduję się nad pedałami,kostkę zlokalizowałem (latarka obowiązkowa) kostka ma czerwone zapięcie, żeby dostać się do niej trzeba się trochę wygimnastykować, docisnąłem ją, poruszałem kabelkami i auto odpaliło, ale po paru dniach problem się powtarzał i za każdym razem gdy poruszałem tą kostką wszystko było ok. zdarzało się to na tyle często że wyjąłem tą kostkę i ile mogłem to przeczyściłem i spokój :) błędy się same pokasowały i auto śmiga, problem znikł :)Chciałbym zwrócić na fakt, iż "tryb awaryjny" może się włączać od czegoś innego, tu zalecam metodę "gaz-hamulec" lub podpiąć pod kompa, odczytać błędy i działać jak najszybciej. Dlaczego? a otóż dlatego, że mi osobiście "tryb awaryjny" włączył się przy wyprzedzaniu, szok. Jak masz taki sam problem napisz, może pomogę gg 9084107



http://www.autocentrum.pl/autodiagnoza/ ... 705944188/
pavvelll
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 22 mar 2015, o 17:24
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.