Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra silniczek 74kW Z19DTL

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra silniczek 74kW Z19DTL

Postprzez Szymek » 16 maja 2015, o 19:22

Przymierzam się do kupna samochodu, wybór jak widzicie w temacie padł na astrę H. Znalazłem, na pierwszy rzut oka, dość ciekawą ofertę. Jest to Astra H, w wersji kombi, silnik 1.9 CDTI 74 kW. Byłem obejrzeć, przejechać się i cóż zauważam :

- gdzieś czytałem, że jest kilka wersji tego silniczka, i tak naprawdę wersja 74kW jest okrojoną wersją innego, mocniejszego motoru, prawda to? Nie powiem, że źle się zbiera, jak na moje oko jest całkiem dobrze, ale.. zawsze parę dodatkowych koni pod maską się by przydało - bez problemu można wgrać chipa?
- jak wygląda trwałość silnika? Na liczniku już ~210 kkm, więc troszkę jest, lecz rocznik swoje robi ( 2006 ), jakie są główne problemy tego motoru? Powiem, że głównie jeżdżę trasy około 200 km, po mieście rzadziej.
Szymek
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 maja 2015, o 19:14


Re: Astra silniczek 74kW Z19DTL

Postprzez kaliope » 16 maja 2015, o 22:33

z19dtl to to samo co z19dt. Ma wgrany słabszy program bo na zachodzie w wielu krajach płaci sie podatek od liczby koni. Bardzo dobry silnik bez wad fabrycznych/konstrukcyjnych.

Ma oczywiście swoje słabości ale w osprzęcie. Trzeba od czasu do czasu przeczyścić EGR, lubią paść diody w altku, przy wiekszych przebiegach potrzebna regeneracja rozrusznika. Turbiny, wtryski, pompa wyytrzymują ogromne przebiegi jeśli oczywiście były używana tak jak trzeba. Spokojnie możesz wgrać program na 130-140 koni.
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Astra silniczek 74kW Z19DTL

Postprzez Szymek » 17 maja 2015, o 08:50

Chciałbym jeszcze podpytać o skrzynię biegów : jak jest w waszych samochodach, jak ona chodzi? Podczas jazdy zauważyłem, że zupełnie inaczej pracuje niż w moim starszym samochodzie - biegi wchodziło gładko, ale trzeba było jednak użyć trochę siły, nie jak w moim poprzednim wozidełku. Nie wiem jak to jest w innych, więc dlatego pytam.
Szymek
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 maja 2015, o 19:14

Re: Astra silniczek 74kW Z19DTL

Postprzez guerick38 » 25 maja 2015, o 08:48

100 KM do kombi to jednak nie za wiele. Jak pojedziesz załadowanym autem to już nie będzie za ciekawie. Rozważ może wersję 120 KM, zawsze coś więcej.
guerick38
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 08:43

Re: Astra silniczek 74kW Z19DTL

Postprzez kslawin » 26 maja 2015, o 15:53

Przy takim przebiegu dowiedz się czy właściciel wymieniał już dwumasę. Jeśli tak, to można spokojnie go brać.
Aha, przy przebiegach ponad 170 tys. km prawdopodobnie będzie potrzeba wymienić przepustnicę (taka uroda) - 550 za regenerowaną, a 1000 za nową. Być może obecny właściciel też już ją wymienił:)
kslawin
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2015, o 14:14
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.