Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

cykanie i długie pompowanie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

cykanie i długie pompowanie

Postprzez a_lewicki » 16 lip 2015, o 17:08

Witam. Dziś zakupiłem Astrę H z silnikiem 1.3 CDTI 90KM. Po przekręceniu kluczyka pompka paliwa pompuje przez około 20 sek i w tym czasie pod maską słychać delikatne syczenie. Czy to jest normalne?
Drugi problem to cykanie. Po przekręceniu kluczyka pod maską słychać cykanie. Co to może być?
I jeszcze jedna rzecz. Czy można sprawdzić spalanie?


Pozdrawiam.
a_lewicki
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 17:01
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Re: cykanie i długie pompowanie

Postprzez wojtak » 17 lip 2015, o 21:23

Pompka działa faktycznie około 20 sekund. Może trochę krócej. Co do cykania - przestaje po chwili od przekręcenia kluczyka? Jak tak to się nie przejmuj. Przekręcając kluczyk uruchamiają się już jakieś moduły i słyszysz cykanie.
Spalanie sprawdzisz na kompie pokładowym. Pytasz więc pewnie go nie masz. Jeżeli masz wyświetlacz którykolwiek prócz tego najprostszego to kompa możesz aktywować i będzie ci pokazywał spalanie. Ale to spalanie nie jest wale takie dokładne. Spam sprawdź tankując dwa razy do pełna.
Odnośnie pytania które pewnie byś zadał:
kompa aktywują Ci w serwisie za ok 130 zł brutto, lub pytaj kto ma Opkoma.
Ja jak coś służę pomocą - jestem ze świętokrzyskiego, kielce - za free.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: cykanie i długie pompowanie

Postprzez a_lewicki » 21 lip 2015, o 10:42

Dzięki za odpowiedź. To faktycznie nie ma czym się przejmować. Dzięki za pomoc przy aktywacji podglądu spalania, ale ja jestem z okolic Płocka :/ trochę daleko. A jeszcze jedno mam pytanie. Cały czas po przekręceniu kluczyka słychać delikatne syczenie z przedniej części silnika. To też normalne?
a_lewicki
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 17:01
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: cykanie i długie pompowanie

Postprzez wojtak » 22 lip 2015, o 17:15

Cześć,
nie wiem czy to normalne, ale ja nic takiego u siebie nie zauważyłem/ nie usłyszałem.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.