Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

DPF astra twintop 2007 1.9 cdti 150KM

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

DPF astra twintop 2007 1.9 cdti 150KM

Postprzez pawel85 » 17 lip 2015, o 18:18

Witam wszystkich,

czy w tym samochodzie można usunąć dpf i jeździć bez wgrywania nowego softa ? jeśli tak to jak długo i czy później można go wgrać czy jednak trzeba najpierw podłączyć komputer zrobić coś tam później usunąć dpf i dopiero wgrać nowy soft?
pawel85
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lip 2015, o 18:03
Lokalizacja: Dublin
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: DPF astra twintop 2007 1.9 cdti 150KM

Postprzez kaliope » 17 lip 2015, o 20:13

musisz wgrać nowy soft. Kolejność nie ma znaczenia, byle zrobić to mniej więcej w tym samym dniu, gdyż jeśli najpierw wgrasz program to filtr sie będzię powoli zapychał aż w kóncu zapcha sie na amen. Czyli powiedzmy, że masz jakieś 500-800km do zrobienia po wgraniu softu, chyba, że soft był wgrany w kiedy saturacja była już maxmalna to filtr musisz od razu wywalić
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: DPF astra twintop 2007 1.9 cdti 150KM

Postprzez pawel85 » 17 lip 2015, o 20:27

Rozumie ..

chodzi o to ze niedawno nabylem astre twintop cabrio z 2007 z silnikiem 1.9cdti pojezdzilem nia troche i nagle zaczela tracic moc dzwonie do mechanika i uslyszalem rozne prognozy mialem do niego juz jechac az bylo tak ze auto nie mialo mocy w ogole na luzie gaz do dechy a tam niecale 2tys obrotow wiec bylem zmuszony dac go na lawete po czym dzis mechanik do mnie dzwoni i mowi ze rozbiera go i wywala dpf ale nie ma kompa zeby wgrac program wiec auto bedzie jedzic i bede musial gdzies podjechac wgrac soft itd.. ja na to spoko ale dzwonie do innego goscia ktory zajmuje sie tym fachowo i pytam czy wgra mi to jak juz bedzie usuniety ten filtr i ile mnie za to skasuje a on na to ze musi sie podpiac zanim dpf zostanie usuniety zeby zgrac pamiec czy juz nawet nie pamietam o co konkretnie mu chodzilo i dlatego napisalem post zeby dowiedziec sie czy ma to sens czy ktos tu mnie chce naciagnac..
pawel85
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lip 2015, o 18:03
Lokalizacja: Dublin
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: DPF astra twintop 2007 1.9 cdti 150KM

Postprzez Cyfrowy_Opelek » 30 lip 2015, o 23:23

Możesz usunąć sobie DPF mechanicznie we własnym zakresie i potem podjechać na usunięcie programowo. Kolejność nie ma znaczenia bo po obróbce i tak będzie widział nasycenie 0%.
Kraków. MDI, TECH-2 Programowanie SPS. Wyłącznie DPF, EGR, KLAPY WIROWE. Odczyt SECURITY CODE. Wylogowywanie Radia, Wyświetlacze, Zegary, CIM, BCM, REC. PSG16-EGR OFF, MOC Z16XEP Twinport OFF. Atrakcyjne ceny + rabat dla forum! Tel: 796590092
Cyfrowy_Opelek
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 21:10
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.