Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Błędy w komputerze

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Błędy w komputerze

Postprzez szmiks » 30 lip 2015, o 16:04

Witam Forumowiczów,
jestem świeżym posiadaczem astry 3 1,3 cdti 2006. Autko generalnie się sprawuje, ale dzisiaj wyskoczył mi błąd podczas normalnej jazdy. Ręcznie metodą gaz/hamulec odczytałem błędy, wyskoczyły 4:
1.070406
2.161450
3.056571
4.190107, trochę analizowałem te błędy i co stwierdziłem.
Autko po wymianie sprzęgła wiec może stąd 1 błąd, 2 dotyczy immobilajzera jednak nie miałem jak dotąd żadnych problemów, 3 to chyba tempomat, który czasami nie zaskakiwał na trasie, a 4 to już zagadka. Dodam że nie widzę żadnej różnicy w jeździe wiec co to może być.
pozdrawiam
szmiks
szmiks
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lip 2015, o 15:54
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Re: Błędy w komputerze

Postprzez szmiks » 30 lip 2015, o 16:42

dodam że kontrolka check engine świeci się cały czas, zarówno przy zapłonie jak i włączonym silniku.
szmiks
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lip 2015, o 15:54
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Błędy w komputerze

Postprzez wojtak » 30 lip 2015, o 21:22

Cześć.
Nie spotkałem się ze wszystkimi ale to co wiem to podpowiem:
161450 to jest faktycznie błąd IMO - olej całkowicie. On nawet po wykasowaniu będzie się co jakiś czas pojawiał. Objawia się to tym, że losowo podczas przekręcania kluczyka kontrolka samochodu z kluczykiem miga, a samochodu nie da się odpalić. Pomaga ponowne przekręcenie kluczyka (chodź czasami dopiero za n-tym razem). Na formach proponowali jako rozwiązanie powolne przekręcanie kluczyka w stacyjce (podobno wtedy lepiej imo odczytuje transponder) ale mojej doświadczenie podpowiada że to bzdura. Tak jak wspomniałem - olej go.

190107 - uszkodzony przewód elastyczny czujnika ciśnienia od DPF-a. Tak to wskazuje dekoder. Możliwości są takie (podaje na własnym przykładzie). Albo masz faktycznie uszkodzony przewód od czujnika ciśnienia w DFP-ie, albo uszkodzony sam czujnik ciśnienia (lub ciśnień bo możesz mieć jeden lub dwa), albo dpf tak zapchany, że czujnik wariuje i wywala ten błąd.
Jak masz możliwość to wjedź na kanał i sprawdź przewody pod samochodem, ale również pod maską w okolicy przegrody kabinowej pod filtrem paliwa. Ona akurat lubią się przecierać.
Tego błędu niestety nie możesz olać bo może skończyć się zapchaniem dpfa na amen i samochód się rozkraczy. Może ale nie musi. Ja miałem taki przypadek, że jak mi pękł przewód do dpf się wypalał codziennie :).

Oba błędy o których wspomniałem nie powinny powodować ciągłego świecenia kontrolki. 190107 może ją włączyć podczas jazdy tylko wtedy, gdy z powodu np przerwania przewodu na czujniku ciśnienia pojawi się ciśnienie nienormalnie wysokie. Tzn. komputer chce zainicjować wypalanie, czujnik pokazuje błąd i zapala się kontrolka, ale po ponownym rozruchu powinna zgasnąć i ewentualnie pojawić się dopiero przy kolejnym takim samym błędzie.

Z dwoma pozostałymi się nie spotkałem.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Błędy w komputerze

Postprzez szmiks » 31 lip 2015, o 10:11

dzisiaj rano po odpaleniu kontrolka świeciła się cały czas do momentu kiedy przegoniłem autko na prostej i samoczynnie zgasła, nie wiem już o co chodzi ???
szmiks
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lip 2015, o 15:54
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Błędy w komputerze

Postprzez wojtak » 31 lip 2015, o 10:20

No i teraz wypadało by sprawdzić jakie błędy nadal są aktywne a jakie tylko zapisane w pamięci jako "stare".
A jak go przegoniłeś to nie wypalał Ci się przypadkiem DPF?
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Błędy w komputerze

Postprzez szmiks » 2 sie 2015, o 09:31

Wypalił się akurat zajechalem na stacje paliw. Dymilo aż milo koło 6-7 minut. Po tym auto jak rakieta
później pójdę sprawdzić błędy. Nie wiem co dalej z tym robic. Pozdrawiam
szmiks
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lip 2015, o 15:54
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Błędy w komputerze

Postprzez wojtak » 2 sie 2015, o 10:48

Jeżeli jeździ teraz dobrze i kontrolka nie świeci to nie przejmuj się bardzo. Jak masz możliwość to skasuj błędy i zobaczysz, czy nic nie wyskoczy na nowo.
Z tym DPF mogło być tak jak u mnie - zasyfiony czujnik i bardzo zatkany DPF. Na przyszłość jak ci się wypala to staraj się to robić podczas jazdy, a nie podczas postoju. Wypalanie podczas jazdy jest bardziej efektywne. Przykładowo wypalanie z trybu serwisowego podczas postoju obniża nasycenie max. do 78%, a podczas jazdy w sprzyjających warunkach do 0%.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: Błędy w komputerze

Postprzez szmiks » 2 sie 2015, o 11:26

Jadę na wczasy oby wszystko grało dzieki wojtak za rady pozdrawiam
szmiks
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 lip 2015, o 15:54
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 79 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.