Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez rebeka » 30 paź 2012, o 11:31

Witam! i juz doszedłem do tego co nie gra! Wyciągnąłem turbine i okazała sie zawalona! Podjechałem do goscia który regeneruje turbiny! On na to że całosc -wewnątrz jest do wymiany! Poprzedni własciciel jednym słowem ją zajechał! Wymieniłem turbinę( 800zł) i ręka odjął! Autko przy 140km/h dalej ciągnie-żaden check się nią włącza! Wiec mysle,że to była przyczyna tej usterki! Pozdrawiam!
rebeka
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 11:30
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Brak reakcji na pedał przyspieszenia?

Postprzez sebal303 » 13 lis 2013, o 21:20

Witam!
Mam podobny problem co kolega z przed roku. Powyżej 3 tys auto przestaje przyśpieszać obrotomierz stoi w miejscu na 3 tys. spadek mocy, check engine i gorsza praca silnika. Wyskakuje błąd P0234-5B "Obwód regulacji ciśnienia ładowania, odchylenie dodatnie" Po skasowaniu błędu jeżeli cisnę tylko do 3 tys. jest moc po przeładowaniu powyżej 3 tys. blokada i sytuacja się potarza.
Były sprawdzone przewody. Podłączone na krótko od elektrozaworu obok cięgna z przodu silnika. Żadnej poprawy więc wygląda na to że są okej. Tak w ogóle to przewody są ciężkie do podejrzenia bo biegną za paskiem wieloklinowym. Nie sprawdzałem samego elektrozaworu.
Czyszczony był również czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym. Jak sprawdzić czy działa? Może ktoś z Was wie jakie wartości powinien mieć?
Jak myślicie czy może to turbo? Czy mogę jakoś sprawdzić elektrozawór bez wkładania innego. Słyszałem, że można podmienić na "jakiś elektrozawór EGR" ale chyba w 1.7 DTL nie ma takiego zaworu. Przynajmniej ja nie widzę nic nawet podobnego do tego elektrozaworu podciśnienia.
Z góry dzięki za pomoc!
sebal303
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:57
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.