Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

brak paliwa = wieksze spalanie,astra 1.9 tdi gtc 101km

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

brak paliwa = wieksze spalanie,astra 1.9 tdi gtc 101km

Postprzez ogarnijtypje » 21 gru 2015, o 18:56

Witam. Mam następujący problem. Jakiś czas temu zabrakło mi na trasie paliwa. Zapałem oraz bez problemu zapalilem samochód. Po zatankowaniu zaobserwowalem dużo większe spalanie samochodu. Mam tutaj przede wszystkim spalanie aktualne - istny wir w baku. Nie podobne do mojej astry, bo naciskając na pedal gazu przy przyspieszaniu wyświetla mi tymczasowe spalanie na poziomie 20l/h. srednie spalanie teezz znaczaco wzoslo z 4l do 7l. Jest to dla mnie szok, bo do tej pory moja astra na prawdę bardzo mało paliła. Postanowiłem sprawdzić czy pojawia mi się błędy metodą gaz hamulec. Niestety pojawiły się: ecn 00875a, ecn 00256, ecn009056, ecn 00900a, ecn 008712.

Serdecznie proszę was o pomoc oraz zdiagnozowanie problemu.
ogarnijtypje
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 mar 2015, o 12:14


Re: brak paliwa = wieksze spalanie,astra 1.9 tdi gtc 101km

Postprzez wojtak » 21 gru 2015, o 21:28

Cześć,
to co dla Ciebie jest istnym szokiem dla mnie jest normą. Mam ten sam silnik i średnie mi wychodzi ok 6,5. Chwilowym się nie sugeruje, ale podczas przyspieszania, z pedałem w podłodze faktycznie pojawiają się wartości takie jak piszesz, a nawet większe.
Wszystkie błędy mogą być związane z zasilaniem paliwem. Sprawdź czy są aktywne, ale nie wydaje mi się. Wyskoczyły chwilowo gdy nie było paliwa i teraz są nieaktywne - tak mi się wydaje.
Ile kilometrów robisz na pełnym baku? Ja na pełnym robię ok 800, czasem trochę więcej i uważam że to jest niezły wyniki. Uważam też, że średnie spalanie 4 l/100 jest prawie niemożliwe. Chyba że jeździsz tylko po autostradach.
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL

Re: brak paliwa = wieksze spalanie,astra 1.9 tdi gtc 101km

Postprzez ogarnijtypje » 22 gru 2015, o 14:36

Dla mnie jest to szok, ponieważ wcześniej na prawdę średnie spalanie w trasie pokazywało mi 3-3,5litra. Przyjąłem, że komputer może trochę przekłamywać i przyjąłem, że średnie spalanie wynosi około 4litrów.
Taka sytuacja pojawiła się właśnie po tej sytuacji z brakiem paliwa dlatego się zaniepokoiłem.
Komputer się może jakoś spartaczył?

Przepraszam w ogóle za tak banalne głupie pytania, ale jestem zielony w tych sprawach.
Proszę powiedz mi jak ma się pokazywana wartość spalania do trybu test mode. Bo np., na głownym kompie pokazuje mi srednie spalanie na poziomie 7litrów, a w momencie kiedy waejdę w tryb test mode to te wartości wszystkie są dużo mniejsze bo w okolicach 4-4-5 litra.


Z góry dzięki za pomoc.
ogarnijtypje
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 mar 2015, o 12:14

Re: brak paliwa = wieksze spalanie,astra 1.9 tdi gtc 101km

Postprzez wojtak » 22 gru 2015, o 19:12

Test mode pokazuje średnie zużycie w ciągu ostatniej minuty (RC-Time), średnie zużycie na dystansie 50 km (RC-dist). Po wejściu w główną zakładkę w BC1 zobaczysz średnie zużycie na dystansie wskazanym w BC1, a w zakładce BC2 średnie zużycie na dystansie wskazanym w BC2.
Ponawiam pytanie: ile mniej więcej robisz kilometrów na pełnym baku?
wojtak
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 13:06
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 67 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.