Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra h problem nie odpala schemat elektryczny pomoc

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Astra h problem nie odpala schemat elektryczny pomoc

Postprzez astramoto2010 » 31 gru 2015, o 16:22

Witam.
Mam następujący problem astra h rok 2010 silnik 1,4 16v benzynowy nie odpala.
Opis:
Auto zgasło podczas normalnej pracy lub nie chcąco sam je zgasiłem (zdusiłem).
1. Auto po przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki gdy przekręcam na odpalenie nic się nie dzieje (nic nie przygasa akumulator sprawdzony testerem)
słychać jedyne cyknięcie ( złapanie przekaźnika) i to wszystko . gdy próbuje odpalić rozrusznik na krótko to kręci normalnie.
Gdy odpalam rozrusznik na krótko i próbuje zapalić samochód to także auto nie zapala .
2. Bezpiecznik rozrusznika jest także w porządku.
3. Próbowałem użyć kluczyka "matki" aby wykluczyć immobilizer ale też to nie pomogło .

Poszukuję także schematu instalacji elektrycznej

Czy miał ktoś podobny problem.
Lub ma pomysł związany z tym problemem będę wdzięczny za jaką kolwiek informacje.
Pozdrawiam
I szczęśliwego Nowego Roku.
astramoto2010
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 gru 2015, o 16:11
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Astra h problem nie odpala schemat elektryczny pomoc

Postprzez umek19 » 4 sty 2016, o 03:39

sprawdź rozrusznik ,cykanie to koniec szczotek często opukanie rozrusznika chwilowo pomaga a na krótko też kręci, czy gaśnie kontrolka żółta z kluczykiem( jeśli gaśnie to drugi kluczyk nie pomoże). Przykręć dobrze klemy do akumulatora i sprawdź go( jeśli nie przykręciłeś akumulatora do samochodu to kup sobie nowy) - robiłem osobiście taka astre kręciła nawet swiatła się zapalały a nie odpalała winny był akumulator bo własciciel go nie przykrecił. Gdyby winny był czujnik wału to raczej na zimnym by odpalił. A słychać pompe w baku jak przekrecasz na zapłon? Może rozrząd przeskoczył albo zatankowałeś olej napedowy. Sprawdz iskre na świecy. Możliwości jest wiele. SZczerze?............ zobacz czy na pych odpala.
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Astra h problem nie odpala schemat elektryczny pomoc

Postprzez astramoto2010 » 9 sty 2016, o 22:04

Witam.

Temat do zamknięcia uszkodzony okazał się jeden z bezpieczników komputera nr. (21 23 30) oraz uszkodzona cewka zapłonowa.
Temat do zamknięcia.
Morze komuś się pezyda
astramoto2010
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 gru 2015, o 16:11
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.