Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

POMOCY! Czujnik położenia wału korbowego. Gdzie jest?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

POMOCY! Czujnik położenia wału korbowego. Gdzie jest?

Postprzez swierszczu1988 » 5 sty 2016, o 17:17

Witam,
potrzebuję pilnej pomocy z autem (astra 1.7 CDTI 80 km), a mianowicie pojechałem na urlop do holandii i gdzieś w połowie drogi zaczęły się problemy z nagłym gaśnięciem samochodu na zjazdach, stacji benzynowej. Krótko mówiąc jak schodziłem z obrotów to zaczynały się cuda. Auto kupiłem w lisopadzie i oczywiście wymieniłem wszystkie filtry, oleje oraz rozrząd. Później padł mi alternator który niestety wymieniłem na oryginał używany. I było super. Zacząłem szukać w internecie i zacząłem od odczytania błędów metodą haulec + gaz i wyskoczyły mi następujące kody: 033529, 050074, 060633, 060611. Na forum znalazłem dekoder i wnioskuję, że to jest czujnik położenia wału i aktualizacja softa. Więc tutaj już zamówiłem czujnik położenia wału i chciałbym to spróbować zrobić to sam. I tutaj potrzebuję Waszej pomocy, a mianowicie. Gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik (może macie jakieś zdjęcie)? Będę robił to na ulicy/placu więc nie wiem z której strony dojście będzie najłatwiejsze oraz jakich narzędzi będe potrzebował. Z góry dziękuję za zaintereswoanie.
Pozdrawiam
swierszczu1988
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1 lis 2015, o 20:15
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Re: POMOCY! Czujnik położenia wału korbowego. Gdzie jest?

Postprzez sl72 » 5 sty 2016, o 18:29

sl72
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 14:17
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: POMOCY! Czujnik położenia wału korbowego. Gdzie jest?

Postprzez swierszczu1988 » 5 sty 2016, o 19:51

A to zdjęcie nie jest przypadkiem z benzyny 1.6? Takie samo umiejscowienie go jest?
Ma ktoś inne propozycje?
swierszczu1988
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1 lis 2015, o 20:15
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 90 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.