Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Stukanie.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Stukanie.

Postprzez artus » 6 sty 2016, o 18:36

Witam.Mam taki mały problem,w ostatnim czasie zauważyłem ze jak auto jest zimne i je odpalę coś głośno stuka w silniku jak wcisnę sprzęgło to jest cicho,gdy auto się nagrzeje to już mniej prawie wcale tego nie słychać.Miał może ktoś kiedyś coś podobnego?proszę o pomoc może dwumasa albo skrzynia z góry dziękuje za porady
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: Stukanie.

Postprzez jack7824 » 7 sty 2016, o 18:12

Witam. To nie taki mały problem, u mnie tak zaczęła dawać znać o sobie padnięta dwumasa
jack7824
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 18:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Stukanie.

Postprzez artus » 7 sty 2016, o 22:21

A miałeś takie same objawy jak ja?Bo są takie dni ze wogóle nawet na zimnym nie słychać stukania,a nie kiedy tak ze słyszę to.A co do dwumasy jaki koszt ile cie to kosztowało?sama dwumase wymieniałeś czy razem komplet ze sprzęgłem?
artus
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:34
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Stukanie.

Postprzez jack7824 » 8 sty 2016, o 17:53

Odnośnie objawów to sprawdź jeszcze czy jak delikatnie wciskasz pedał sprzęgła pojawia ci się stukanie które zanika po głębszym/całkowitym wciśnięciu sprzęgła. Też miałem że czasami była cisza czasami stuki. Jeżeli wymieniać to już komplet. Koszt zestawu sprzęgła jak wymieniałem to około 1900zł, wymiana około 1000zł zależy od warsztatu. Obecnie na aukcjach widać jakieś zestawy Luk/Sachs po 650-800zł(przed zakupem lepiej sprawdzić dwa razy czy pasuje i czy to zestaw z dwumasą czy nie).
Koszt wymiany w ASO+zestaw sprzęgła(dwu masa Sachs, reszta LUK) około 4500zł
jack7824
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 18:05
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.