Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dwa błędy - proszę o radę

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Dwa błędy - proszę o radę

Postprzez kliner308 » 3 mar 2013, o 18:28

Witajcie,
posiadam od niedawna Astrę H z silnikiem Z17DTH, rok to grudzień 2004, około 180000 tyś km
Sprawdzałem błędy metodą hamulec-gaz i pokazał mi błąd:
ESP 050074
Dodatkowo sprawdziłem błędy przez ELM i wyskoczyły takie dwa:
P2279 -Intake Air System Leak
P0500 - Czyli niby czujnik prędkości który się mniej więcej pokrywa z błędem ESP 050074
Mam pytanie czy to coś ważnego? Prędkość raczej odczytuje mi dobrze i nie widziałem problemu, nie wiem jednak co z tym wyciekiem przy wlocie powietrza.
Jechać z tym do serwisu czy gdzieś czy ktoś ma dla mnie jakąś radę dotyczącą tych błędów?
Na zegarach nie wyświetla mi się żadna kontrolka.
kliner308
Kierowca
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 18:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Dwa błędy - proszę o radę

Postprzez pdasilva » 3 mar 2013, o 19:13

Witaj
Mam taką samą astrę i u mnie też złapał błąd z czujnikiem prędkości (pojazdu).Może być generowany przez takie czynniki jak: inny rozmiar opon, które zalecił producent (ja mam takie jak trzeba), za niskie ciśnienie w jednym z kół (ja tak miałem i właśnie wtedy mi zapisało błąd, bo była różnica prędkości obrotowej kół jednej osi, u mnie z przodu), ponoć zabuksowanie kół na śliskiej nawierzchni może spowodować zapisanie tego błędu.Sprawdż ciśnienie na wszystkich kołach.Ten byk jest raczej nieszkodliwy i pełni funkcję bardziej informacyjną.Jeśli chodzi o drugi błąd, to nie chodzi o wyciek, bo w systemie zasilania w powietrze będzie to nieszczelność i może zasysa gdzieś lewe powietrze.Ale zauważyłbyś to po nierównej pracy motoru na wolnych obrotach.Jak masz możliwość, to posprawdzaj wszystko od filtra powietrza (obudowa) oraz wszystkie przewody powietrzne, włącznie z opaskami zaciskowymi.
Możesz podjechać na wykasowanie błędów, ale jeśli silnik pracuje prawidłowo to ja bym nic nie ruszał.
pdasilva
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 27 gru 2012, o 20:09
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Dwa błędy - proszę o radę

Postprzez kliner308 » 3 mar 2013, o 19:30

Błędy mogę skasować sam (ELM do tego wystarczy), dzięki za odpowiedź i radę, posprawdzam trochę w weekend, może coś zauważę chociaż silniczek pracuje bardzo ładnie i nie szarpie ani nie skaczą obroty.
Ktoś jeszcze miał taki problem albo się na tym zna?
kliner308
Kierowca
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 18:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.