Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Kontrolka i spadek mocy podczas hamowania silnikiem.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Kontrolka i spadek mocy podczas hamowania silnikiem.

Postprzez rexelek91 » 23 maja 2018, o 20:20

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem astry H 2004r. 1.9 cdti 120 koni

Kupując go wiedziałem o tej usterce a mianowicie:
Gdy auto się mocno zagrzeje (podczas spokojnej jazdy to nie występuję, i w chłodnie dni też, tak twierdził też poprzedni właściciel, i ja też zauważyłem że gdy delikatnie jeżdżę to nie występuje dopiero po takich kilku depnięciach)
Odpuszczam gaz i zaczynam hamować silnikiem auto wpada w tryb awaryjny i traci moc a także świeci się kontrolka samochodu z kluczykiem, za kilka sekund odzyskuje auto sprawność, zdarzą się to raz często raz bardzo rzadko i nie ma znaczenia czy niskie czy wysokie obroty.

Nigdy się to nie zdarza podczas przyspieszania nawet na wysokie obroty.

Komputer pokazał "nieszczelność w układzie dolotowym", EGR i klapę gaszącą wyczyściłem, nie pomogło.

Nie wiem czy to ważne ale jak mu wymuszaliśmy przepalanie DPF programem to podczas przepalania pokazywało jakąś informacje o błędzie jakiegoś obwodu czy czujnika już nie pamiętam, lecz po przepalaniu i przejechaniu się kilku KM żeby znowu wszedł w tryb awaryjny to komputer pokazuje tylko błąd "nieszczelność w układzie dolotowym"

Czy ten silnik posiada te klapy na dolocie?
rexelek91
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 maja 2018, o 20:19
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.